Obraz ErikaWittlieb z Pixabay
Źródło: Obraz ErikaWittlieb z Pixabay

Turcja tylko z negatywnymi testami na Covid-19

29 Grudnia 2020

Dodatkowe ograniczenia w związku z pandemią COVID-19 dla pasażerów przybywających do Republiki Turcji. Turyści zobowiązani do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR.

Zgodnie z komunikatem Ministra Zdrowia Republiki Turcji, od 28 grudnia 2020 roku (poniedziałek) pasażerowie przylatujący z zagranicy samolotem do Turcji a od 30 grudnia 2020 r. (środa) wszyscy pasażerowie przybywający do Turcji drogą powietrzną, lądową lub morską, są zobowiązani do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR wykonanych w ciągu ostatnich 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji.

Osoby, które nie przedstawią negatywnych wyników testu PCR, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu.

Osoby, które na przejściu granicznym przy wjeździe drogą lądową do Turcji, nie przedstawią wyniku testu, zostaną poddane kwarantannie w miejscu zamieszkania na terytorium Republiki Turcji.

Wymóg będzie obowiązywał do 1 marca 2021 r.

Osoby, które w ciągu ostatnich 10 dni przebywały w Wielkiej Brytanii, Danii lub RPA po przybyciu do ​​Turcji, będą zobowiązane przedłożyć negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu ostatnich 72 godzin, niezależnie od tego zostaną poddane kwarantannie w miejscu zamieszkania. W przypadku gdy wynik drugiego testu, który zostanie wykonany w siódmym dniu kwarantanny, będzie negatywny, kwarantanna zostanie przerwana, w przypadku pozytywnego wyniku, osoba zostanie poddana leczeniu.

źródło: https://www.gov.pl/

Następny artykuł