tunisia-921169_1920
Źródło: Image by Ana Subi from Pixabay

Tunezja zwalnia turystów z kwarantanny

23 Kwietnia 2021

Wyjazd z biurem podróży do Tunezji od 19 kwietnia br. bez kwarantanny.

Tunezja zwalnia z kwarantanny

Jakiś czas temu rząd Tunezji przedłużył samoizolację dla przyjeżdżających do 5 dni. Od 19 kwietnia wakacje w Tunezji odbywają się już bez kwarantanny. Nie dotyczy to turystów indywidualnych. Tylko wycieczki zorganizowane do Tunezji są zwolnione z kwarantanny. Wakacje muszą obejmować przelot, transfer oraz zakwaterowanie w obiekcie turystycznym.

Wycieczka zorganizowana do Tunezji

Uczestnicy udający się do Tunezji w ramach imprez zorganizowanych muszą na lotnisku okazać negatywny wynik testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu. Jest to niezależne od tego, czy turyści przylecą samolotem czarterowym czy rejsowym.

Zorganizowany wypoczynek w Tunezji ze zwolnieniem z kwarantanny objęty jest zasadami bezpieczeństwa. Turyści zagraniczni po przylocie muszą przebywać w grupach zorganizowanych w ramach transferu, zakwaterowania oraz poruszania po obiektach noclegowych, jak również poza nimi.

Dodatkowo wypoczynek w Tunezji wiąże się ze stosowaniem wytycznych zawartych w Protokole Sanitarnym dla Sektora Turystycznego Tunezji. Władze apelują do tutejszych przedstawicieli biur podróży o rygorystyczne stosowanie wszystkich zasad. Tunezja ma nadzieję, że umożliwi to sprawniejszy przebieg sezonu turystycznego.

Wypoczynek w Tunezji

Słoneczne wakacje w Tunezji od 19 kwietnia będą dla turystów atrakcyjniejsze dzięki zwolnieniu z kwarantanny. Warunkiem jest to, że będzie to zorganizowany wyjazd z biurem podróży. Taki rodzaj wakacji jest i tak bardzo popularny, być może poprawi to sytuację touroperatorów.

Wypoczynek w Tunezji w grupie zorganizowanej to szansa na udane wakacje w Afryce.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł