Tunezja , pustynia, wielbłądy
Źródło: Obraz Herbert Bieser z Pixabay

Tunezja - kolejny lockdown

13 Stycznia 2021

Tunezja z dniem 14 stycznia wprowadza lockdown

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 w Tunezji spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2. Na konferencji prasowej, Minister Zdrowia Tunezji Fouzi Mehdi zapowiedział że od czwartku, 14 stycznia kraj wejdzie na cztery dni w lockdown.

Sytuacja jest bardzo zła, a szczepienia nie rozpoczną się do końca stycznia – mówił minister. W poniedziałek padł rekord w liczbie dziennych zakażeń – odnotowano ich 3074, a oddziały intensywnej terapii w szpitalach są przepełnione. Nowe restrykcje obejmą wydłużenie godziny policyjnej od 16 do 6 rano, zakaz korzystania z restauracji i barów na miejscu, szkoły pozostaną zamknięte, pracownicy administracji publicznej będą pracować na zmianę, by zmniejszyć liczbę osób w biurach i środkach transportu.

Część obostrzeń będzie obowiązywać dłużej, bo do 24 stycznia., chodzi o zamknięcie szkół, uniwersytetów i ośrodków szkoleniowych, zakaz organizowania imprez.

Na chwilę obecną przylatując z Polski do Tunezji Rząd wydał specjalne zezwolenia, dzięki któremu podróżni mogą wjechać do Tunezji bez obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19. Z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19 zwolnieni są podróżni, którzy wykupili pakiet turystyczny, na który składa się: przelot w 2 strony, transfer: lotnisko-hotel-lotnisko, pobyt w hotelu na pełny okres od przylotu do lotu powrotnego.wprowadzony jeszcze w październiku zakaz odbywania podróży między regionami.

Źródło: www.turystyka.rp.pl., www.itaka.pl

Następny artykuł