Body Art
Źródło: archiwum prywatne Beata Krokowska

Trening w nurcie slow life - BODYART

27 Lipca 2020

Współtwórczynią jest Alexa Le, nauczycielka Shiatsu, masażu Esalen. pracy z ciałem w aspekcie energetycznym i filozofii Wschodu. Jest to holistyczny trening, który oddziałuje zarówno na ciało, jak i na umysł, pomaga odnaleźć psychiczną i fizyczną harmonię oraz równowagę. Jego celem jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania ciała człowieka jako całości.

Trening BODYART został stworzony przez Roberta Steinbachera, tancerza, choreografa, terapeuty (pracował z dziećmi z porażeniem mózgowym), międzynarodowego prezentera fitness. Współtwórczynią jest Alexa Le, nauczycielka Shiatsu, masażu Esalen. pracy z ciałem w aspekcie energetycznym i filozofii Wschodu.

Jest to holistyczny trening, który oddziałuje zarówno na ciało, jak i na umysł, pomaga odnaleźć psychiczną i fizyczną harmonię oraz równowagę. Jego celem jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania ciała człowieka jako całości.
BODYART® opiera się na koncepcji Yin i Yang, teorii pięciu żywiołów oraz tradycyjnej medycynie chińskiej, czerpie również z tradycji jogi. Dwie kontrastujące ze sobą siły Yin (bierna, chłodna i spokojna – kojarzona z relaksacją i wydechem) i Yang (aktywna, ciepła, kojarzona z napięciem [mięśni] i wdechem) wykorzystuje się, aby umożliwić swobodny przepływ energii w ciele. Istotną rolę w BODYART® odgrywa oddychanie, poprzez świadomy oddech ruch staje się płynny, oddychanie zespala wysiłek fizyczny i świadomość ciała.
Lekcja bodyART rozpoczyna sprowadzeniem do świadomego oddechu i mobilizacją stawów, następnie przechodzimy do bardziej energetycznej części zajęć na którą składają się płynne sekwencje ruchu oraz pozycje statyczne.

Dlaczego po treningu BODYART czujesz się tak dobrze? Bo BODYART jest całkowicie kompletny i holistyczny i Ty po lekcji czujesz się skompletowana / skompletowany, bo miałaś / miałeś okazję dotknąć, doświadczyć różnych aspektów siebie.

Spotkania siebie, świadomego połączenia ze swoim ciałem w elemencie ziemi.

Radości z ruchu oraz synchronizacji ruchu z oddechem w elemencie drewna.

Siły, mocy, energii, przepływu ale też stabilności w elemencie ognia.

Skontaktowania że swoim core, centrum, i elastycznością w elemencie metalu.

Delikatności, umiejętności podania się temu co jest i odpuszczenia w elemencie wody.

Następny artykuł