ebook-3544077_1920
Źródło: Obraz Perfecto_Capucine z Pixabay

TOP10 - najciekawsze podróżnicze gadżety. Hit czy kit?

3 Listopada 2020

Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków. Firmy prześcigają się między sobą i wynajdują coraz to nowsze, ciekawsze, bardziej ulepszone gadżety, mające na celu ułatwienie nam codziennego życia. Nie inaczej jest w turystyce. Jakie niezbędne rzeczy zabieracie ze sobą w podróż? Posiadacie coś na tyle wyjątkowego, bez czego nie ruszycie się na urlop? Czy Wasza TOP10 zawiera jakąś rzecz z poniższej listy?

Nie napiszę o tak oczywistych urządzeniach jak telefon komórkowy czy laptop, bez których dziś mało kto da radę wytrzymać dłużej niż krótką chwilę gdziekolwiek. Ale jakie inne gadżety skradły serca podróżnych?

Czytnik e-booków

Jestem ogromną fanką książek papierowych, ale jednak na wyjazdy zabieram ze sobą czytnik e-booków. Nie zajmuje tyle miejsca co poniektóre opasłe tomy a na dodatek zmieści nie jedną a ogromną ilość książek, ułatwiając nam - molom książkowym życie. Na dodatek w jednym miejscu mamy przewodniki, mapy i przeróżne opracowania.

Powerbank

Genialny wynalazek! Zbyt szybko rozładowująca się bateria smartfona to częsty problem. Ile razy biegaliśmy zdenerwowani w poszukiwaniu gniazdka bo w najbardziej kulminacyjnym momencie akurat nasz telefon padł?

Gadżety - schowki

Klapki japonki ze skrytką, w której zmieścicie drobniaki czy kartę kredytową przed wyjściem na plażę. Krem do opalania, który kremem nie jest a tylko go imituje, by nikt nie domyślił się że to atrapa, w której schowamy klucze, banknoty czy inne cenniejsze rzeczy. Przychodzi mi do głowy jedno – czy aby profesjonalny złodziej o tym wynalazku nie usłyszał dużo wcześniej od nas?

Składane naczynia

Składane kubki i miski - nie przydadzą się na all inclusive ale to całkiem ciekawa opcja dla tych, którzy nie lubią się „dzielić" swoimi osobistymi rzeczami z kimś innym. Nie zajmują wiele miejsca w bagażu a ich największym plusem jest fakt, że pijemy i jemy z własnego zestawu naczyń.

Mini kosmetyki

Choć sama jestem wygodna i czasem je kupuję to jednak nic nie stoi na przeszkodzie przelać z dużych butli do małych buteleczek swoje zapasy szamponu, żelu czy balsamu i nie wydawać dodatkowych pieniędzy. Tym bardziej, że ceny gotowych wersji mini produktów są ewidentnie wyższe.

Waga do bagażu

Szczególnie przydatny gadżet dla zakupoholików, którzy trochę się zapomnieli. Dzięki niej nie zostaną poproszeni przez obsługę lotniskową o uiszczenie dodatkowej bajecznie wysokiej sumy za nadbagaż. Nie wszyscy w końcu mają miarę w rękach.

Butelka z filtrem wody

Jakiś czas temu któryś z klientów podrzucił mi ten pomysł. Do bagażu podręcznego wkładasz pustą butelkę z filtrem wody i napełniasz ją dopiero po przejściu kontroli bezpieczeństwa albo z kranu albo ze specjalnych źródełek z wodą pitną. Przypomnijmy, że na lotniskach przewożenie w bagażu podręcznym płynów o objętości większej niż 100 ml jest zabronione i zostaniecie poproszeni o ich wylanie lub wyrzucenie do kosza jeśli na etapie odprawy osobistej podejdziecie z pełną butelką napoju. A cena wody w lotniskowym sklepiku czy na pokładzie samolotu potrafi zaskoczyć niejednego pasażera...

Saszetka / nerka

Bezpiecznie przechowasz w niej ważne dokumenty, portfel, telefon. Zawsze pod ręką i nie musisz obawiać się że nic w niej nie możesz odnaleźć.

Selfie stick

Popularny kijek do selfie. Świetne rozwiązanie dla tych, którzy niekoniecznie muszą fotografować jedynie krajobrazy ale też sami lubią być na zdjęciach. Takie trochę przedłużenie ręki - zamiast samej głowy, obejmie Cię w całości a nawet podróżującą z Tobą ekipę!

Adapter, potocznie przejściówka

Niestraszne Ci z nią obce kraje, gdzie w gniazdkach czai się jak na złość inne napięcie elektryczne! Na myśl o braku możliwości skorzystania z aparatu fotograficznego, komórki czy laptopa już robi Ci się gorąco? Podłączenie urządzeń mobilnych do lokalnych kontaktów to czasem sprawa wysokiej rangi.

Jeszcze nie tak dawno człowiek potrafił obejść się bez prądu czy wody. Teraz większość z nas nie umie już sobie wyobrazić bez nich codziennego życia. Na każdym kroku otaczają nas coraz to bardziej profesjonalne technologie. Wszelkie gadżety ułatwiają nam funkcjonowanie - ludzie chcą żyć łatwo i wygodnie. Dzięki nowym możliwościom nasza cywilizacja nieustannie się rozwija. To co wczoraj wydawało się tylko marzeniem, jutro może się urzeczywistnić.

A skoro w zasięgu ręki mamy tyle ciekawych opcji - to dlaczego z nich zwyczajnie nie skorzystać?

Następny artykuł