Hotel
Źródło: Obraz Thomas Ulrich z Pixabay

Top 5 - hotele na Sycylii

13 Listopada 2020

Interesujecie się sprawdzonymi hotelami na swój urlop na Sycylii? Szukacie tego idealnego obiektu na swoje wakacje? Proponuję sprawdźcie naszą Top 5!

Tym razem pod lupę biorę hotele na Sycylii, które zdecydowanie mają to coś. Prezentuję subiektywne zestawienie top 5 hoteli na Sycylii, które według mnie są najbardziej godne uwagi. No to w drogę, zaczynamy?

PlażaPlaża
Obraz An Borko z Pixabay

1. Hotel Club Conte di Cabrera 4*

Spory kompleks z dużym śródziemnomorskim ogrodem, usytuowany bezpośrednio przy prywatnej, szerokiej, piaszczystej plaży. Oddalony ok. 2 km od centrum miejscowości Pozzallo. Serwis plażowy jest bezpłatny (2 leżaki i parasol na pokój). Hotel dysponuje pokojami standardowymi bez balkonów (widok na otoczenie hotelu lub drogę), jak i pokojami standardowymi z balkonami i widokiem na morze. Polecany przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, m.in ze względu na bliskość ładnej, piaszczystej plaży oraz polskojęzyczne animacje w hotelu.

2. Hotel Fiesta Garden Beach 4*

Hotel położony w dużym, zadbanym ogrodzie. Daleko od jakiegokolwiek centrum, dojechanie do centrum poza godzinami przejazdów busa hotelowego, który jeździ 3 razy dziennie jest praktycznie niemożliwe. Hotel położony bezpośrednio przy plaży piaszczysto-kamienistej. Po odejściu kilkunastu metrów od brzegu dno morza jest już całkowicie piaszczyste. Bardzo przejrzysta woda - sporo osób pływających z maskami. Plaża strzeżona przez ratownika. Serwis plażowy bezpłatny. W hotelu znajduje się bardzo ładna strefa basenowa - 3 baseny o różnej głębokości i ciekawych nieregularnych kształtach z wydzielonymi częściami dla dzieci. Pokoje urządzone raczej mało nowocześnie, ale czyste i zadbane. W ciągu dnia hotel organizuje animacje przy basenie dla dzieci i dorosłych. Wieczorami w hotelowym amfiteatrze odbywają się animacje. Te po 22:00 przeznaczone raczej dla dorosłych. Animacje trwają do północy, jednak nie są uciążliwe dla osób które chcą spać, gdyż amfiteatr oddalony jest od części mieszkalnej.

3. Hotel Acacia Resort 4*

Hotel otoczony jest pięknym ogrodem o pow. ok. 40 tys. m² z kwiatami, egzotycznymi drzewami i krzewami. Recepcja, lobby hotelowe, restauracja główna ze stolikami również na zewnątrz od strony ogrodu, basen, bar przy basenie, piano bar, butik, taras słoneczny, centrum SPA na dachu. Na terenie obiektu znajduje się ogromny basen, na którym nie ma tłoku, wydzielona część basenu dla dzieci, co zdecydowanie ułatwia korzystanie i co ważne nie ma walki o leżaki o świcie, po śniadaniu można spokojnie znaleźć miejsce. Bezpłatne parasole i leżaki przy basenie. Przy hotelu jest prywatna piaszczysto-kamienista plaża z łagodnym zejściem do wody, wzdłuż brzegu kamienie, ale jest specjalna kładka z poręczami, którą można dojść do piaszczystego dna (zalecane obuwie ochronne). Jedzenie bardzo smaczne, różnorodne i pięknie wystawiane. Podsumowując bardzo ładny hotel, elegancki, o bardzo wysokim standardzie, z profesjonalną obsługą i doskonałą infrastrukturą. Bardzo fajnie zaprojektowany, majestatyczny i najlepszy w okolicy. Doskonała kuchnia i czysty basen. Hotel można polecać wymagającym Klientom nastawionym na spokojny odpoczynek wśród pięknych krajobrazów.

4. Hotel Ata Hotel Naxos Beach 4*

Położony tuż przy samej plaży, w okolicy prawie samych hoteli. Blisko przystanek autobusowy. Jest to największy kompleks hotelowy na wyspie. Znajduje się ok. 50 m od szerokiej, prywatnej plaży (gruby piasek z drobnymi kamyczkami, zalecane obuwie ochronne). Do dyspozycji gości recepcja, 4 baseny (w tym olimpijski i 2 dla dzieci) z bezpłatnymi leżakami i parasolami, taras słoneczny, 4 bary, 4 restauracje, w tym dwie a’la carte otwarte w sezonie (płatne dodatkowo): Stella di Mare przy plaży (z owocami morza) i Casa Del Massaro (tradycyjna włoska pizza).

5. Hotel Dolcestate 4*

Kameralny, dość dobrze zlokalizowany hotel blisko miasteczka Cefalu. Najbliżej hotelu jest miasteczko Campofelice di Roccella, spokojne, 1 sklep i kilka restauracji. Można iść pieszo około 20-30 min spacerem. Sama okolica hotelu bardzo spokojna. Hotel o niskiej zabudowie, mieści się na dość dużym terenie. Raz w tygodniu obiekt organizuje kolację typowo sycylijską oraz raz w tygodniu kolację galową przy świecach z muzyką na żywo. Dojście do plaży ok. 200-300 m uliczką pomiędzy prywatnymi apartamentami. Plaża piaszczysto-żwirowa, morze często wyrzuca kamienie, obsługa hotelowa stara się sprzątać plażę na bieżąco. Wejście do wody kamieniste (warto mieć obuwie ochronne) .

Wybierając dla siebie hotel myślę, że najlepiej skonsultować tę decyzję z pracownikiem biura podróży ponieważ specjaliści na tym stanowisku maja duże doświadczenie, wielokrotnie wyjeżdżają zagranicę by zobaczyć te obiekty i potrafią doradzić by wybór wakacji był przyjemnością.

Następny artykuł