Wyspy Phi Phi Tajlandia
Źródło: Obraz Michelle Maria z Pixabay

Tajlandia chce wreszcie otworzyć granice dla turystyki

16 Marca 2021

Branża turystyczna w Tajlandii rozpoczęła prace nad przekonaniem władz państwa do otwarcia granic dla turystyki. Organizatorzy kampanii #OpenThailandSafely mają nadzieje, że pierwsi turyści będą mogli przyjeżdżać do kraju już 1 lipca.

Nie przez przypadek wybrana została data 1 lipca jako nowy start dla międzynarodowej turystyki - Tajowie chcą dać czas zarówno turystom, jak i sobie na przygotowania. Twórcy projektu wierzą, że do tego czasu szczepienia przeciw COVID-19 będą już ogólnie dostępne na całym świecie. Informują rząd, że ze wstępnych szacunków cztery miesiące wystarczą na zaszczepienie całego personelu medycznego i seniorów w Tajlandii.

Równolegle lokalne linie lotnicze i hotele mają czas na przygotowanie się do przyjęcia pierwszych gości. Według oceny organizatorów akcji #OpenThailandSafely może minąć rok aby branża turystyczna wróciła do stanu sprzed wybuchu pandemii koronawirusa. "Otwarcie granic w lipcu byłoby strategicznym posunięciem dla Tajlandii. Zajęlibyśmy pozycję lidera wśród azjatyckich państw, a przy okazji przygotowalibyśmy solidne podstawy do odbudowania gospodarki w przyszłym roku " – komentuje Willem Niemeijer, miejscowy działacz turystyczny.

Inicjatorzy kampanii planują przedstwić swój wniosek do najważniejszych organów państwowych: premiera, ministra turystyki i sportu oraz gubernatora urzędu turystycznego Tajlandii. Władze kurortu Phuket już kilka tygodni temu przedstawiły plan szczepienia mieszkańców. Miałby on przyspieszyć przylot na miejsce zaszczepionych podróżnych z zagranicy.

Żródło: National Geographic

Następny artykuł