mountains-647941_1920
Źródło: Image by Kamyq from Pixabay

Szlak Przyrody Województwa Śląskiego – przyrodnicza atrakcja regionu

30 Kwietnia 2021

Śląska Organizacja Turystyczna i Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska proponują nową atrakcję turystyczną - Szlak Przyrody Województwa Śląskiego.

Na Szlaku znalazły się atrakcyjne przyrodniczo miejsca z całego województwa. Jest to odpowiedź na zwiększoną potrzebę i zainteresowanie kontaktem z przyrodą oraz wypoczynkiem w naturze w czasie obostrzeń związanych z pandemią.

Nowy Szlak Przyrodniczy

Szlak Przyrody Województwa Śląskiego obejmuje miejsca o niezwykłych walorach przyrodniczych. Są to min. zespoły przyrodniczo-krajobrazowe, ogrody botaniczne czy rezerwaty przyrody. Na razie Szlak Przyrody liczy ponad 50 obiektów na terenach naturalnych i zmienionych przez człowieka.

Ta atrakcja turystyczna powstała w celu zainteresowania turystów i mieszkańców poznawaniem oraz zwiedzaniem przyrody województwa śląskiego, w sposób świadomy i przyjazny dla środowiska.

Szlak turystyczny na Śląsku

Szlak Przyrody Województwa Śląskiego to zbiór obiektów, gdzie można wybierać trasy i atrakcje. Śląska Organizacja Turystyczna proponuje także wytyczone trasy zwiedzania. Jest to odzew na oczekiwania turystów i propozycja na spędzanie wolnego czasu. W pobliżu są też różne inne atrakcje oraz trasy rowerowe. Będzie to więc to idealna propozycja na weekend turystyczny spędzany aktywnie, ale bez pośpiechu, kiedy obiekty noclegowe będą otwarte.

Wypoczynek na świeżym powietrzu, zwiedzanie, podziwianie przyrody, piesza lub rowerowa wycieczka to na razie głównie gratka dla miejscowych na weekendowy wypoczynek.

Atrakcje przyrodnicze

Obszar przyrodniczy na 1 miejscu listy to rezerwat Łężczok w pobliżu Raciborza, ceniona atrakcja ornitologiczna ze średniowiecznymi stawami rybackimi. Żyje tu ponad 50 % i 190 gatunków ptaków spotykanych w Polsce.

Na Szlaku jest też rezerwat Czantoria w Ustroniu czy Góra Zborów na Jurze i mniej znane Żabie Doły w Bytomiu. Szlak Przyrody Województwa Śląskiego ma wspierać turystykę w tym regionie.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł