Skrzyczne wyciąg górski
Źródło: Obraz Marcin Mieluch z Pixabay

Turystyka górska – wakacje w Szczyrku

14 Lipca 2021

Wypoczynek w polskich górach jest popularny także latem. Szczyrk dużą wagę przykłada do rozwoju oraz promocji swoich atrakcji górskich.

Wakacje w Szczyrku z Mountain Resort

Portal WaszaTurystyka.pl rozmawiał z Grzegorzem Przybyła, dyrektorem Szczyrk Mountain Resort. Powiedział on, że wspólnie z władzami miasta, Szczyrk Mountain Resort czyli największy ośrodek narciarski w Polsce i inne ośrodki górskie w Szczyrku organizują dużo imprez oraz się promują. Współpraca układa się świetnie, przykładem jest jeden karnet narciarski ważny na wszystkich trasach w Szczyrku.

Turystyka górska w Beskidzie Śląskim

Ośrodek narciarski na wakacje w Szczyrku zimą 2019 roku odwiedziło ponad 400 tysięcy turystów a latem około 70 tysięcy. Stanowi to potencjał do budowy nowych wyciągów, rozbudowy ośrodka i wytyczania kolejnych tras.

Szczyrk Mountain Resort wspólnie z Bielsko-Białą tworzy sieć ponad 60 km ścieżek rowerowych. Ten ośrodek rowerowy w górach wzbudza coraz większe zainteresowanie, a Bike Park staje się coraz popularniejszy. Wakacje w górach latem w Szczyrku to ścieżki rowerowe i jazda grawitacyjna. Hotel Mountain Resort weekendami odnotowuje 100 % obłożenie, zainteresowaniem cieszą się wycieczki górskie wyciągami na wysokość 1200m. Ośrodek narciarski ceny pozostawił na zeszłorocznym poziomie, co do kolejnego sezonu liczy na to, że lockdown nie obejmie stacji narciarskich.

Górskie atrakcje Szczyrku

Urokliwe miasteczko górskie Szczyrk to miejscowość turystyczna najczęściej odwiedzana w Beskidzie Śląskim. Turystyka górska prężnie się tu rozwija, ale są też inne atrakcje w Szczyrku.

Szczyrk to świetne miejsce na aktywny wypoczynek, zachęcają liczne szlaki turystyczne, stoki górskie, ścieżki rowerowe i piesze oraz kolej liniowa. W Szczyrku jest szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu oraz trasy narciarskie o różnym stopniu trudności.

Przez cały rok można wybrać wiele atrakcji Szczyrku jak szlaki i ścieżki, ale też obejrzeć galerie sztuki, obiekty sakralne, termy rzymskie czy skorzystać z oferty gastronomicznej i zakosztować górskich specjałów.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł