dubrovnik-512798_1920
Źródło: Image by Ivan Ivankovic from Pixabay

Szczepienia pracowników branży turystycznej w Chorwacji

26 Kwietnia 2021

Zorganizowane szczepienia dla Chorwackiej branży turystycznej rozpoczęły się w piątek 23 kwietnia w województwie dubrownicko-neretwiańskim.

Minister Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji, Nikolina Brnjac odwiedziła z tej okazji Dubrownik. Szczepienia dotyczą wszystkich pracowników turystyki, którzy mają kontakt z turystami.

Bezpieczne wakacje w Chorwacji

Minister powiedziała, że kierunek turystyczny Dubrownik jest na tyle ważny i rozpoznawalny, dlatego szczepienia symbolicznie rozpoczęto właśnie tutaj. Rząd chce w ten sposób przekazać gościom, że bezpieczeństwo podróży do chorwackich miejsc wypoczynku jest priorytetem. Nikolina Brnjac podziękowała wszystkim pracownikom branży turystycznej za odzew i pozytywne nastawienie oraz odpowiedzialność przy przygotowaniach do sezonu 2021. Wyraziła też wdzięczność za fachową pomoc Chorwackiemu Instytutowi Zdrowia Publicznego.

Dubrownik

Wojewoda dubrownicko-neretwiański Nikola Dobroslavić zaznaczył, że region cieszy się z tego, że właśnie w tym województwie ma początek szczepienie pracowników turystycznych. Dodał też, że bezpieczeństwo gości jest dla niech najważniejsze, a szczepienia branży turystycznej to pokazują. Jak powiedział wojewoda „Dubrownik, jest gotowy przyjąć swoich gości!”

Dubrownik rozpoczyna harmonogram szczepień, pozostałe turystyczne regiony Chorwacji przewidziane są w następnej kolejności. Szczepienia pracowników branży turystycznej są dobrowolne, na razie nie objęto nimi prywatnych właścicieli kwater.

Wypoczynek w Chorwacji

Nie tylko Dubrownik znany jest jako atrakcyjny kierunek turystyczny. Wakacje w Chorwacji od lat niezmiennie cieszą się dużym powodzeniem wśród Polaków. Polacy chętnie spędzają urlop na Bałkanach, w malowniczych regionach i na przepięknych plażach. Słoneczny wypoczynek w Chorwacji to zwiększona szansa na bezpieczne wakacje.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł