SUP - PŁYWANIE NA SUP Anna Koc
Źródło: ARCHIWUM WŁASNE

Spokojny wypoczynek na aktywnym Standing Up Paddle

7 Września 2020

Czasami zastanawiamy się czy da się połączyć wypoczywając dwa w jednym - aktywność i bierność. Większość z nas żyje na co dzień aktywnie. W związku z tym również odpoczywając szukamy wyzwań, sprawdzenia siebie czy po prostu aktywnego wypoczynku.Powinniśmy jednak pamiętać że wypoczynek powinien w sobie zawierać elementy nudy, braku bodźców, obcowania z przyrodą, ciszy i spokoju. Udało mi się znaleźć właśnie taką formę wypoczynku, która zawiera dwa w jednym. Mogę być w jakimś sensie aktywna, mam przestrzeń na wyciszenie a równocześnie doświadczam spokojnych wyzwań i obcowania z przyrodą. Od niedawna uczę się pływać na potocznie nazywanej desce SUP, z angielskiego Standing Up Paddle. Jest to pompowana dość duża deska przypominająca deskę do windsurfingu, z tym że w przypadku SUP to nasze ciało jest żaglem. Możemy pływać stojąc, siedząc a nawet leżąc jak ktoś lubi wyzwania :).

Anna Koc Standing Up PaddleAnna Koc Standing Up Paddle
projektwypoczynek.pl

Na SUPie najczęściej pływamy na wodach stojących lub rzekach ze spokojniejszym nurtem. Oczywiście niektórzy próbują swoich sił na morzach czy wartkich potokach.

Możliwość opcji jakie daje nam taka forma wypoczynku jest ogromna - począwszy od podziwiania przyrody - zwierząt, roślin, zbiorników wody, wschodów i zachodów słońca na zabytkach kończąc. Można się zmęczyć fizycznie, wyciszyć, poznać ciekawych ludzi i dobrze wypocząć. Samo pływanie nie jest trudne - nie wymaga od nas specjalnego przygotowania czy bardzo dobrej kondycji fizycznej. Wystarczą umiejętności koordynacji ruchowej, szczypta optymizmu i chęć nauczenia się czegoś nowego. Jest to sport dla każdego - kto chce wypoczywać - bez bodźców w pięknych okolicznościach przyrody.

Następny artykuł