Chłopiec na stoku narciarskim
Źródło: Obraz Alexandra_Koch z Pixabay

Słowacja zaprasza na narty w sezonie 2020/21 z negatywnym wynikiem testu

28 Grudnia 2020

Na Słowacji sezon narciarski może wreszcie się rozpocząć. Rząd słowacki ogłosił warunki, na jakich mogą działać ośrodki narciarskie i inne obiekty związane z turystyką, w tym hotele.

Pomimo ogłoszonej na Słowacji kwarantanny narodowej w terminie 18.12. 2020 do 10.01.2021, ośrodki narciarskie i hotele pozostają otwarte i mogą działać z pewnymi obostrzeniami:

  1. Na Słowację można jechać tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19. Od dnia 14.12.2020 (do odwołania) na teren ośrodka narciarskiego (a także do hotelu) będą mogły wejść tylko osoby posiadające negatywny wynik testu PCR lub test antygenowy, wykonany na 72 godziny przed przyjazdem. Negatywny test jest obowiązkowy dla każdej osoby, która ukończy 10 lat.
  2. Testowanie Klientów może odbywać się również w ramach tzw „testów wspólnotowych". Operatorzy kolei linowych, hotelarze i wszystkie osoby świadczące usługi z jednej doliny narciarskiej mogą wspólnie ustawić mobilny punkt testowania i Klienci będą mieli wykonane testy.
  3. Pracownicy ośrodków narciarskich są zobowiązani do noszenia maseczek i zapewnienia środków dezynfekujących we wszystkich wskazanych miejscach dla Klientów.
  4. W przypadku tygodniowego pobytu w ośrodku narciarskim narciarze będą musieli przejść powtórne badania po 3 dniach, aby w ten sposób okazać negatywny wynik testu nie starszego niż 72 godziny.
  5. Lokale gastronomiczne i hotele w regionach górskich mogą być otwarte, ale spożywanie jedzenia i napojów w pomieszczeniach publicznych będzie zabronione. Dostępna jest oferta sprzedażny posiłków na wynos.
  6. Główny inspektor sanitarny Słowacji - Ján Mikas ogłosił, że pojemność gondoli będzie ograniczona do jednej osoby, wyjątek to członkowie jednego gospodarstwa domowego, którzy mogą korzystać razem z jednej gondoli.

Źródło: skiinfo.pl

Następny artykuł