Tatry słowackie
Źródło: Obraz Kamilfoto z Pixabay

Wakacje na Słowacji bez lockdownu i ograniczeń

10 Sierpnia 2021

Za wyjazdem na Słowację przemawia brak problemów z formalnościami oraz kolejek na granicy i na szlakach. Na Słowacji nie ma też lockdownu, policyjnej godziny i wielu ograniczeń.

Wakacje na Słowacji bez problemów

Słowacja to z pewnością kraj, który warto odwiedzić. Obecnie, w dobie pandemii i licznych restrykcji związanych z wjazdem do wielu krajów, tym bardziej warto wybrać ten popularny kierunek turystyczny. Osoby wjeżdżające na Słowację czeka brak problemów związanych z formalnościami, dodatkowo na granicy nie ma kolejek, jak również na licznych szlakach. Nie ma też godziny policyjnej i nawet częściowego lockdownu oraz innych ograniczeń.

Wymogiem od 19 lipca jest jedynie uprzednia rejestracja formularza e-hranica, co nie dotyczy podróżnych tranzytowych i dzieci poniżej 12 roku życia. Potwierdzenie przychodzi na maila i jako sms.

Wiele informacji w mediach ukazuje tłumy turystów na szlakach górskich w Tatrach po polskiej stronie. Zupełnie inaczej wygląda wypoczynek w Tatrach południowych, czyli na Słowacji w Tatrach Wysokich.

Otwarte granice do Słowacji

Na Słowacji oprócz otwartych granic czynne są wszystkie hotele, restauracje i atrakcje turystyczne. Poza obowiązkiem noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych nie ma specjalnych obostrzeń. Przy stoliku maseczkę oczywiście można zdjąć.

W tym sezonie nawet bez wcześniejszej rezerwacji można znaleźć noclegi na Słowacji, w popularnych schroniskach jedzenie i picie można dostać bez kolejek. Od roku nie zmieniły się ceny noclegów, jedynie w restauracjach ceny są nieco wyższe.

Większość turystów na Słowacji to jej mieszkańcy, dużo mniej jest turystów z Polski i Czech. Dzięki temu na szlakach, w restauracjach i pubach ruch jest mniejszy niż zwykle o tej porze roku.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł