Węgorzewo
Źródło: Obraz thonatos z Pixabay

Sezon na Mazurach przez cały rok

5 Października 2021

Na Mazurach cztery przedsiębiorstwa realizują projekt „M2 System”, którego efektem będzie nowy produkt turystyczny „Mazury na szlaku kultury”. Jest to propozycja całoroczna dla turystów indywidualnych, firm, agencji imprezowych oraz biur turystycznych.

Wyjazd na Mazury

Kraina i Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to najbardziej rozległy i urozmaicony obszar do uprawiania każdego rodzaju turystyki wodnej w Europie. Cztery przedsiębiorstwa postanowiły jeszcze podwyższyć atrakcyjność Mazur i w ramach całorocznej oferty przedłużyć sezon turystyczny na cały rok. Powiązane produkty turystyczne realizowane będą w Węgorzewie, Mikołajkach, Starych Sadach i Piszu na mazurskim szlaku.

Projekt Mazury do kwadratu „M2 System” realizują Hotel Robert’s Port Żegluga Pasażerska Mikołajki, Grupa Amax, Ośrodek Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Camp-Pisz i Róża Wiatrów. Efekt to sieciowy, całoroczny produkt turystyczny w ramach połączonego systemu „Mazury na szlaku kultury” od pierwszej połowy 2022 roku.

Sezon turystyczny w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich przez cały rok będzie oferować kompleksowe pakiety usług ze wspólnymi cenami, dostosowane do oczekiwań i potrzeb turystów. Realizowane będą inwestycje w infrastrukturę, dzięki czemu powstaną nowe usługi jak wypożyczalnia sprzętu turystycznego, obsługa eventów na wodzie czy catering.

„Mazury na szlaku kultury”

Projekt „M2 System” „Mazury na szlaku kultury” będzie oparty na 3 rdzeniach kultura, kuchnia i rekreacja, które się uzupełniają, a oferty można będzie łączyć i konfigurować kiedy i gdzie się chce wybrać. Całoroczne wycieczki na Mazury można rezerwować online.

  • Mazury – czasoprzestrzeń kultury to całoroczna infrastruktura w Mazurskim Centrum Kulturalno-Wystawienniczym. Na jeziorze Tałty będą organizowane coroczne wydarzenia – regaty oraz imprezy firmowe dla korporacji.
  • Mazurskie podróże kulinarne będą promować autorską kuchnię z potrawami regionalnymi z Mazurskiego Laboratorium Smaku. Będzie też obsługa gastronomiczna imprez na wodzie i wspólna oferta cateringu. Na imprezy czy regaty będzie można wynająć pływającą platformę gastronomiczną.
  • Mazurskie Centra Aktywności to różnorodna, kompleksowa oferta na aktywne spędzanie czasu na Mazurach na wodzie i w powiązaniu. Będą wypożyczalnie sprzętu, gdzie można go będzie oddać w innym miejscu niż zostanie wypożyczony.

Będą tworzone pakiety turystyczne dla różnych grup odbiorców i organizowane wycieczki krajoznawcze i przyrodnicze, także dla klientów indywidualnych.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł