Seszele
Źródło: Obraz Walkerssk z Pixabay

Seszele otwieraja granice dla turystów 25 marca

16 Marca 2021

Od dnia 25 marca 2021 Seszele będą otwarte dla wszystkich podróżnych. Warunkiem wjazdu na wyspy będzie posiadanie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed podróżą oraz posiadanie ubezpieczenia medycznego pokrywającego koszty izolacji/ kwarantanny/ leczenia COVID-19.

Pobyt będzie możliwy tylko w autoryzowanych ośrodkach. Przed przyjazdem należy na stronie https://seychelles.govtas.com/zarejestrowac dane dot. wykonanego testu PCR, rezerwacji lotu oraz zakwaterowania. Nie będzie wymogu odbycia kwarantanny ani ograniczeń w przemieszczaniu się po wjeździe na Seszele. Odwiedzający będą zobowiązani do przestrzegania środków zdrowia publicznego wprowadzonych w związku z pandemią - jak noszenie maseczek na twarz, zachowanie dystansu społecznego, regularne mycie rąk i ich dezynfekcja.

Minister Seszeli Radegonde dodał, że decyzja o rewizji i złagodzeniu procedur wjazdowych do kraju jest możliwa ze względu na sukces związany z intensywnym szczepieniom, które kraj rozpoczął na początku roku. „Kampania szczepień była całkiem udana. Rząd zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić ochronę ludności. Doszliśmy teraz do punktu, w którym dalsze otwarcie naszych granic jest kolejnym krokiem umożliwiającym ożywienie gospodarcze. Ogłaszane środki odzwierciedlają ogólnie zalecenia naszych partnerów turystycznych i zostały podjęte w pełnej konsultacji z naszymi władzami. ”

Ten mały kraj składający się z wysp na wschodnim wybrzeżu Afryki, którego gospodarka opiera się na turystyce jest pierwszym afrykańskim krajem, który rozpoczął skuteczną kampanię szczepień przeciwko Covid-19 od początku 2021 roku. Kraj ten planuje za pomocą wszystkich środków ochrony aby zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających oraz mieszkańców nie były zagrożone.

Źródło: gov.pl

Następny artykuł