church-2020258_1920
Źródło: Obraz Russell_Yan z Pixabay

Ryanair poleci z Krakowa na grecką wyspę Santorini

9 Lutego 2021

W poniedziałek (8.02.2021) Ryanair ogłosił uruchomienie nowej trasy z Krakowa na grecką wyspę Santorini.

Połączenie stanie się częścią letniego rozkładu lotów irlandzkiego przewoźnika już od 3 lipca. Loty z Kraków Airport na Santotini będą realizowane raz w tygodniu, w każdą sobotę.

Grecka wyspa jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Europie.

Zasady i warunki:

  • Warunki promocji „Bezpłatna zmiana lotu” zostały określone przez firmę Ryanair Group, Ryanair Dublin Office, Airside Business Park, Swords, Irlandia (zwaną dalej „Ryanair”).
  • Promocja „Brak opłaty za zmianę lotu” ma zastosowanie tylko do rezerwacji dokonanych przed 31 marca 2021 r. dla podróży przed 31 października 2021 r.
  • Aby skorzystać z promocji „Bezpłatna zmiana lotu”, zmiana lotu musi mieć miejsce co najmniej 7 dni przed datą pierwotnego wylotu. Wszelkie zmiany dokonane w ciągu 7 dni od pierwotnej daty wylotu będą podlegać standardowej opłacie za zmianę lotu określonej w Tabeli opłat.
  • Jeżeli taryfa powiązana z nowymi datami lotów jest droższa od taryfy zapłaconej za pierwotne daty lotów, należy uiścić stosowną różnicę. Należy również opłacić różnice w cenie produktów.
  • W ramach tej promocji nie wolno zmieniać imienia i nazwiska. Wszystkie zmiany imienia i nazwiska podlegają standardowej opłacie za zmianę nazwiska określonej w naszej Tabeli opłat.
  • Brak opłaty za zmianę lotu dotyczy dwóch zmian dat lotu: daty wylotu, daty powrotu lub dat obu lotów w pierwotnej rezerwacji. Zmiana imienia i nazwiska nie jest dozwolona.
  • Kolejne zmiany terminów są dopuszczalne, ale będą podlegać opłacie za zmianę lotu zgodnie z punktem 3.1.5 naszych Ogólnych warunków przewozu, stosownie do przypadku. Jeśli lot na trasie wylotu został już zrealizowany, można dokonać jeszcze jednej zmiany daty lotu powrotnego.
  • Jeśli pasażer nie chce dokonać zmiany daty lotu dla wszystkich pasażerów w rezerwacji, musi skontaktować się z działem obsługi klienta Ryanair.
  • W przypadku wcześniejszej rezerwacji miejsc na nowy lot zostaną przydzielone te same miejsca. Jeżeli wykupione miejsca nie będą dostępne, pasażerowie będą mieli możliwość wyboru nowych miejsc. Jeśli nowe miejsca są droższe, pasażer zostanie obciążony różnicą w cenie.  
  • W razie braku odmiennych postanowień wynikających z obowiązującego prawa, niniejszy Regulamin podlega interpretacji zgodnie z przepisami prawa irlandzkiego.

Władze przewoźnika są zdania, że zmieniające się dynamicznie ograniczenia transportowe i blokady ze względu na pandemię koronawirusa są głównym czynnikiem, którego obawiają się potencjalni podróżni.

Linie notują również straty przewozowe i finansowe – tylko w III kwartale roku obrotowego, czyli od września do grudnia 2020 roku, Ryanair stracił 321 mln euro. Linie przewiozły też o 78% mniej pasażerów, ich liczba z 35,9 mln zmniejszyła się do zaledwie 8,1 mln.

źródło: https://www.rynek-lotniczy.pl/, https://www.ryanair.com/

Następny artykuł