Kaputas Antalya Plaży Turcja Wakacje Wody Morze
Źródło: Obraz sulox32 z Pixabay

Rosyjscy turyści po długiej przerwie mogą wypoczywać w tureckich kurortach

17 Września 2020

Globalna pandemia mocno wpłynęła na aktywność turystyczną wszystkich nacji całego świata. Najmocniej dotknęła turystykę międzynarodową. Ograniczyła możliwość podróżowania dla najaktywniejszych i najliczniejszych grup turystycznych świata- takich jak Chińczycy, Japończycy czy Rosjanie.

Federacja Rosyjska to jedno z największych i najliczniejszych państw świata. W związku z tym jest to atrakcyjny rynek dla wielu turystycznych destynacji. Niestety pandemia zmieniła optykę postrzegania wielu turystycznych oczywistości. Turyści z Rosji przez pandemię, mogą się udać do niewielu miejsc na świecie:

  1. Czarnogóra
  2. Wielka Brytania
  3. Szwajcaria
  4. Tanzania

Oprócz powyższych wymienionych kierunków, goście z Rosji są od niedawna mile widziani również w tureckich kurortach.

Jak podaje rosyjski portal Russian Travel Digest, w ciągu trzech dni od 10 do 12 sierpnia, do Turcji przyleciało 63 tys. turystów z Federacji Rosyjskiej. Na miedzynarodowym lotnisku w Antalyi 12 sierpnia wylądowało aż 55 samolotów z rosyjskimi turystami. Stanowi to 30% międzynarodowego ruchu lotniczego na tym lotnisku.

Podróże z Rosji mogą się odbywać z Moskwy, Sankt Petersburga i Rostowa nad Donem. Na ten moment Rosjanie są najliczniejszą grupą turystów wypoczywającą w tureckich resortach. Jest ich 9 razy więcej niż Polaków.

Następny artykuł