statek Costa Luminosa
Źródło: Obraz webpascal z Pixabay

Rejsy po Morzu Śródziemnym z Costa Cruises

25 Maja 2021

Włoski armator Costa Cruises poinformował, że 16 maja wznowił działalność drugi w tym roku statek Costa Luminosa. Statek wypłynął z portu w Trieście i będzie pływać po Morzu Adriatyckim oraz do Grecji.

Wakacje na Morzu Śródziemnym

Costa Luminosa wznawia rejsy jako drugi statek spod marki Costa Cruises. Włoski armator zamierza tego lata wysłać w rejsy cztery statki. Costa Cruises chce zorganizować 27 rejsów w nadchodzącym sezonie, nawet do połowy listopada.

Rejsy po Morzu Śródziemnym z Costa Cruises to wiele ciekawych atrakcji. Wakacyjne rejsy zaoferują wycieczki z nowymi programami, obejmujące miejsca poza utartymi już szlakami. Uczestnicy skorzystają z nowych doznań kulinarnych, kosztując dań związanych z odwiedzanymi portami.

Statek Costa Luminosa

Statek Costa Luminosa oferuje tygodniowy rejs. Trasa prócz Triestu obejmuje przystanek w Bari, a także w czterech miastach w Grecji - w Atenach, Mykonos, Bari i Katakolon/Olympia.

Costa Luminosa to drugi statek armatora, który latem będzie pływać na Morzu Śródziemnym. Flagowy Costa Smeralda wyruszył 1 maja z Savony na trasę po włoskich wodach. Od 3 lipca statek wróci na międzynarodowe, tygodniowe rejsy po Włoszech, Francji i Hiszpanii.

Costa Deliziosa 26 czerwca wróci na wody greckie. Costa Firenze, nowy statek nawiązujący do florenckiego renesansu, 4 lipca wypłynie w tygodniową trasę po Włoszech.

Bezpieczne rejsy

Włoski armator Costa Cruises ulepszył procedury BHP i przyjął Protokół Bezpieczeństwa Costa. Wypracowany przez armatora z władzami i naukowcami tekst traktuje o działaniach sanitarnych na pokładzie statku i na lądzie.

Zmniejszono liczbę gości, przed wejściem na pokład i w czasie rejsu wykonane będą kontrola termiczna i testy wymazowe dla gości i załogi. Będzie utrzymywany dystans społeczny na pokładzie, dostępne są nowe możliwości korzystania z ulepszonych usług sanitarnych.

Wydaje się więc, że rejsy po Morzu Śródziemnym z Costa Cruises to atrakcyjne i bezpieczne wakacje.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł