Rejs po morzu
Źródło: Obraz Danny See Chuan Seng z Pixabay

Rejsy po Morzu Śródziemnym – nowy statek Costa Cruises

5 Sierpnia 2021

Włoski armator Costa Cruises wypuścił na wody Morza Śródziemnego nowy, czwarty spod swojej marki statek Costa Firenze.

Nowy statek Costa Cruises

Costa Firenze to nowy statek Costa Cruises nawiązujący do florenckiego renesansu wystrojem wnętrz i kolorami. Był gotowy już w grudniu 2020, ale dopiero w sierpniu tego roku przyjął pierwszych pasażerów i wypłynął na rejsy po Morzu Śródziemnym, czyli wycieczki wybrzeżem Włoch.

Nowo zwodowany statek Costa Firenze linii Costa Cruises to gigantyczny wycieczkowiec i prawdziwe pływające miasto. Costa Firenze ma 135,5 tys. tonażu, ponad 320 m. długości, 15 pokładów i może pomieścić 5,2 tys. pasażerów obsługiwanych przez 1,6 tys. załogi. Obecnie statek pływa z 40 % obłożeniem i w ścisłym reżimie sanitarnym.

Bezpieczne rejsy z Costa Cruises

Wszyscy pasażerowie udający się na rejs po Morzu Śródziemnym z Costa Firenze, nawet zaszczepieni i dzieci, przechodzą test COVID-9. Wszystko wraz z otrzymaniem wyniku trwa około 1,5 godziny i odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Podczas rejsu pasażerowie zachowują dystans, dezynfekują dłonie i noszą maseczki w częściach wspólnych, a statek jest wciąż czyszczony.

W ramach rejsu wybrzeżem Włoch nie można schodzić z pokładu, jedynie na wycieczki fakultatywne Costa Cruises, w grupach i ścisłą trasą.

Wakacje na Morzu Śródziemnym

Nowy statek Costa Firenze pierwotnie miał wozić głównie turystów z Chin, które są zamknięte, więc z ofert korzystają europejczycy. Zgodnie z chińskimi preferencjami baseny są mniejsze niż zwykle, ale jest kasyno i kuchnia chińska.

Na gości tygodniowego rejsu po morzu Śródziemnym czeka pyszna kuchnia śródziemnomorska i z całego świata, oferowana przez 7 restauracji i 13 barów, jeden jest na 15 pokładzie.

Atrakcje na statku wycieczkowym

Rejsy po Morzu Śródziemnym z Costa Cruises to wiele ciekawych atrakcji.

Costa Firenze to idealny statek dla rodzin, jest zaprojektowany tak, żeby zapewnić gościom wyjątkowe doznania dzięki usługom i rozrywkom, jak choćby prawdziwy „park przygód” na pokładzie. Dla pasażerów statku przegotowano 2 baseny, jacuzzi, strefa spa i relaksu, park wodny ze zjeżdżalniami, park linowy, boisko piłkarskie, mini golf, stoły do ping-ponga i siłownie.

Rozrywka dla dzieci to sala zabaw dla najmłodszych, mini-klub Squok, publiczne animacje i sale z grami wideo dla starszych dzieci.

Rejs można urozmaicić wizytą w teatrze z występami i koncertami, na pokładzie Costa Firenze jest też galeria zakupowa z luksusowymi sklepami.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł