Włochy, Rzym, Koloseum
Źródło: Obraz Matthias Lemm z Pixabay

Przedłużone restrykcje pandemiczne do 30 kwietnia we Włoszech

7 Kwietnia 2021

Włochy przedłużyły restrykcje dotyczące pandemii koronawirusa i przedłużają lockdown do 30 kwietnia.

Osoby powracające do Włoch z państw Unii Europejskiej, z Wielkiej Brytanii i Izraela zobowiązane są do poddania się testowi molekularnemu lub antygenowemu na 48 godz. przed podróżą. Podróżni muszą również odbyć obowiązkową 5-dniową kwarantannę, a po jej zakończeniu muszą wykonać następne badanie.

Osoby podróżujące do Włoch z krajów spoza Unii Europejskiej w dalszym ciągu zobowiązane są do odbycia 14-dniowej kwarantanny. Zwalniają z niej jednak tzw. loty wolne od COVID-19, kursujące w ruchu z USA.

Podróżni wybierający się do Włoch z Polski muszą wypełnić odpowiednie oświadczenie (autodichiarazione). Na granicy Polacy zobowiązani są do okazania zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa. Badanie musi zostać wykonane na 48 godzin przed wjazdem na terytorium Włoch. Akceptowane są tylko testy wymazowe: molekularne i antygenowe. Po przekroczeniu granicy Włoskiej przyjezdni z Polski muszą odbyć 5-dniową kwarantannę, po której upływie ponownie muszą wykonać test wymazowy (molekularny lub antygenowy).

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina również, że osoby wjeżdżające do Włoch muszą zgłosić swój przyjazd do przychodni lokalnej właściwej dla miejsca pobytu (Dipartimento di Prevenzione dell'Azienda Sanitaria).

Źródło: www.gov.pl

Następny artykuł