Plaża Algarve w Portugalii
Źródło: Obraz ddzphoto z Pixabay

Portugalia znosi restrykcje

13 Sierpnia 2021

Władze Portugalii na początku sierpnia poinformowały o stanie zaszczepienia w kraju. Powodzenie w tej kwestii skutkuje stopniowym luzowaniem obostrzeń.

Luzowanie obostrzeń w Portugalii

Jak podały władze Portugalii, do sierpnia udało się zaszczepić 70 % populacji w tym kraju. Prawie 7 mln. osób przyjęło do tego czasy jedną dawkę szczepionki, 6,2 mln. zostało w pełni zaszczepionych. Pierwotnie zakładano osiągnięcie takiego poziomu dopiero we wrześniu, dlatego władze uznają to za sukces.

Powodzenie programu szczepień poskutkowało luzowaniem obostrzeń, czyli stopniowym znoszeniem restrykcji w Portugalii. Ma to być 3-etapowy proces, który rozpoczął się z końcem lipca. Nadal zalecana jest praca zdalna, nie jest jednak obowiązkowa.

Wakacje w Portugalii bez restrykcji

Pod koniec lipca w Portugalii zniesiono godzinę policyjną. Sklepy i obiekty kultury mogą funkcjonować bez limitów czasowych, lokale gastronomiczne do godziny 2 w nocy. Jednak lokale w weekendy i Święta są oblegane, więc przy wejściu wymagane jest okazanie dowodu szczepień lub negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19. Dotyczy to także siłowni oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Drugi etap luzowania obostrzeń w Portugalii ma być wdrażany we wrześniu i zakłada zniesienie obowiązku noszenia maseczek na zewnątrz. W pomieszczeniach, gdzie odbywają się wydarzenia i imprezy masowe obecnie obowiązuję zapełnienie do 66 %, we wrześniu ma to być 75 %.

Trzeci etap znoszenia restrykcji w Portugalii zaplanowany jest na październik i obejmuje otwarcie klubów nocnych oraz barów.

Urlop w Portugalii

Są to dobre informacje i dla mieszkańców i dla turystów planujących wakacje w Portugalii. To popularny kierunek wakacyjny, warunki wjazdu do Portugalii zakładają brak testu dla osób posiadających Unijny Certyfikat Covid. Pozostali turyści za wyjątkiem dzieci do lat 12 muszą okazać negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego najdalej 72 godziny przed wylotem lub antygenowego na 48 godzin przed przyjazdem.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł