Jezioro
Źródło: Obraz nvodicka z Pixabay

Pomysł na weekend z dzieckiem w Polsce? Paprocany- moje tegoroczne odkrycie …

6 Listopada 2020

Często zastanawiamy się co robić z dzieckiem podczas weekendu? Wymyślamy coraz to dalsze miejsca, a tak naprawdę czasem blisko nas są miejsca, które powodują uśmiech na twarzy dziecka.

Pewnego sobotniego ranka myśleliśmy z rodziną, jak spędzić wspólny, wolny dzień. Zależało nam aby nie jechać zbyt długo i aby dziecko miało atrakcje, gdyż bez nich trudno o udany wekend. Dzień był upalny więc szukaliśmy miejsca, w którym będzie można poleżeć na kocyku i kąpać się w wodzie. Otworzyliśmy mapę i znaleźliśmy- Paprocany? Gdzie to? Żadne z nas wcześniej nie znało tego miejsca i nawet nie słyszało.

Jezioro Paprocańskie

Jezioro Paprocańskie zlokalizowane jest w południowo-zachodniej części Tychów, w dzielnicy Paprocany. Jezioro to zbiornik sztuczny, który utworzono w dawnym wyrobisku Huty Paprocany. Paprocany to piękne, dobrze zagospodarowane tereny gdzie znajduje się właśnie jezioro, ale i nie tylko… Na jeziorze powstało molo, mostki oraz drewniany taras by móc posiedzieć w słoneczne dni tuż nad wodą. Na całym terenie wokół są hamaki zamontowane zarówno w części zacienionej jak i słonecznej. W niedalekiej odległości od promenady znajduje się punkt gastronomiczny, piaszczysta plaża oraz siłownia pod gołym niebem. Tuż przy promenadzie znajduje się plac zabaw, park liniowy dla dzieci oraz wodny plac zabaw. Najmłodsi, ale także i ci starsi fani wodnych uciech, znajdą tu mini fontanny, brodziki czy armatki wodne. Ale nie tylko są tu atrakcje dla dzieci ponieważ i my rodzice mamy możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego tj rowerki wodne, kajaki itp, a przy Ośrodku Paprocany organizowane są liczne imprezy plenerowe oraz koncerty. Jest to doskonałe miejsce aby pojeździć na rowerze, rolkach ponieważ są doskonale trasy wokół jeziora.

zdjęcie prywatne Magdalena Pasichzdjęcie prywatne Magdalena Pasich
projektwypoczynek.pl

Zameczek Myśliwski Promnice

Niedaleko jeziora znajduje się Zameczek Myśliwski Promnice, który swoim wyglądem przyciąga wielu turystów. Po tej całodniowej wycieczce warto zjeść coś dobrego, a tutaj w pobliżu jest Dom Bawarski, gdzie można skosztować specjałów kuchni bawarskiej.To niezwykłe miejsce, gdzie można naprawdę zatracić się wśród lasów Puszczy Pszczyńskiej i wód Paprocańskiego Jeziora. Z dala od miejskiego zgiełku, mimo upływu lat, miejsce to zachowało swoją pierwotną formę. Drewniane stropy, skrzypiące schody i podłogi zachowały się tu w niemal nienaruszonym stanie.

Myślę, że warto czasem siąść po prostu z mapą i szukać i szukać…bo dla mnie to miejsce to duże odkrycie!

Następny artykuł