Góry
Źródło: Obraz Jerzy Górecki z Pixabay

Nabór do konkursu Polskie Marki Turystyczne

4 Września 2021

Projekt prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną ma kontynuację, właśnie rozpoczął się drugi nabór.

Polskie Marki Turystyczne – najlepsze miejsca na urlop w Polsce

Startuje drugi nabór do projektu Polskie Marki Turystyczne. Powstał on w celu stworzenia katalogu, który prezentuje najbardziej atrakcyjne regiony Polski. Te miejsca będą profesjonalnie promowane oraz zarządzane. Lokalne inicjatywy oparte na współpracy mogą ubiegać się o tytuł Polskiej Marki Turystycznej.

Według rządu projekt stwarza okazję do promocji dobrych praktyk w branży turystycznej. Współpraca i dzielenie się wiedzą mają pomóc stworzyć profesjonalnie zarządzane marki turystyczne, które z powodzeniem będą mogły konkurować z zagranicznymi kierunkami o turystów. Jest to element wspierający rozwój potencjału turystycznego i gospodarczego Polski, jak również popularyzowanie unikalnej oferty, godnych polecenia i odwiedzenia miejsc oraz dobrych praktyk.

Atrakcyjne regiony w Polsce

Kto może ubiegać się o tytuł Polskie Marki Turystyczne? W projekcie mogą wziąć udział samorządy terytorialne i gospodarcze, zarejestrowane w Polsce organizacje, instytucje, fundacje i spółki oraz stowarzyszenia i organizatorzy turystyczni. Aplikować mogą również prywatni przedsiębiorcy i wszystkie jednostki, których zadania statutowe lub cel działania wiążą się z promocją turystyki.

Marka turystyczna obejmuje atrakcje przyrodnicze, geograficzne i kulturowe, miejsca łatwo identyfikowalne przez turystów, wyróżniające się ofertą oraz jakością i wspomagające ruch turystyczny w rejonie.

Korzyści z tytułu Polskie Marki Turystyczne

Laureaci tytułu będą mieli wsparcie Polskiej Organizacji Turystycznej w zakresie działań promocyjnych. Będą to na przykład organizacja podróży studyjnych dla mediów i przedsiębiorców czy udział w targach oraz wydarzeniach promocyjnych krajowych i zagranicznych. Wezmą też udział w przeznaczonych dla nich warsztatach i szkoleniach.

Najbardziej atrakcyjne turystycznie regiony i najlepsze miejsca na urlop w Polsce będą wybierane drugi raz. Laureaci pierwszej edycji projektu PMT to Beskidy, Kraina Lessowych Wąwozów, Lublin, Śląsk Cieszyński oraz Toruń.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł