Snieg, narciarz
Źródło: Obraz Adam Derewecki z Pixabay

Polska otwiera hotele i stoki narciarskie

6 Lutego 2021

Premier Morawiecki ogłosił od 12 lutego otwarcie stoków i hoteli w Polsce.

Na konferencji 5 lutego z udziałem premiera Morawieckiego, wicepremierów Jarosława Gowina, a także Piotra Glińskiego, jak również ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poinformowano o luzowaniu koronawirusowych obostrzeń.

Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 12 lutego otwieramy hotele, co prawda w tylko 50% miejsc będzie mogła być zajęta.

Na terenach otwartych aktywność fizyczna też będzie dopuszczona, oznacza to otwarcie stoków narciarskich.

Otwarte mają być też teatry, kina, filharmonie i inne obiekty kulturalne oraz baseny, korty i boiska. Nadal nie ma zgody na otwarcie siłowni, klubów fitness a także restauracji. Restauracje hotelowe również pozostają zamknięte. Wówczas posiłki będzie trzeba podawać gościom do pokoi.

Wszędzie oczywiście ma panować reżim sanitarny, noszenie maseczek, zachowanie odstępów 2 m, oraz dezynfekcja rąk. Jak wspomniał Mateusz Morawiecki wirus jest nieprzewidywalny, stąd nadal musimy być bardzo ostrożni.

Premier podczas konferencji prasowej tłumaczył, że musimy uzbroić się w cierpliwość, nie możemy popuścić wszystkiego, odmrażanie gospodarki musi być przyjęte metodą małych kroków. Zaznaczył, że obecne cofanie ograniczeń ma charakter warunkowy, a jego skutki będą ocenione ponownie za dwa tygodnie. Obecny na konferencji wicepremier Jarosław Gowin uzupełnił, że hotele nie będą ograniczone do przyjmowania gości w podróżach służbowych.

Żródło: www.turystyka.pl

Następny artykuł