travel-3642167_1920
Źródło: Obraz Gerhard G. z Pixabay

Polska - LOT zapowiada ponad 20 tras wakacyjnych na sezon letni 2021

19 Listopada 2020

W ofercie LOT-u na sezon letni 2021 znalazło się ponad 20 tras wakacyjnych. Nowe kierunki Polskich Linii Lotniczych LOT to Mykonos i Palermo.

Sezon letni w branży lotniczej rozpoczyna się z końcem marca ale sam przewoźnik planuje siatkę połączeń na nadchodzący rok już zimą. LOT planuje wznowić ofertę zarówno dla klientów jak i touroperatorów. Dlatego też oprócz regularnych kierunków europejskich, linie planują rozwinąć ofertę podróży wakacyjnych. Publikacja rozkładów ze sporym wyprzedzeniem daje organizatorom turystyki czas na staranne przygotowanie oferty dla klientów na lato 2021.

Już teraz w ofercie LOT-u na sezon letni 2021 znalazło ponad 20 tras wakacyjnych. Nowością są popularne wśród turystów kierunki Mykonos i Palermo. Dostępne będą również znane pasażerom z tegorocznej akcji #LOTnaWakacje kierunki, takie jak wyspy Majorka, Santorini, Rodos czy Zakynthos, a także Malta, miasta Ateny, Burgas, Saloniki, Tirana i Warna. Poinformowano też, że linie lotnicze będą obsługiwały bezpośrednie rejsy do Barcelony, Wenecji, na Korfu, do Larnaki, Nicei, Splitu, Dubrownika i Zadaru. Połączenia będą realizowane z Warszawy, a wybrane kierunki także z Katowic.

– W przyszłym roku planujemy umocnić naszą obecność na rynku podróży turystycznych i czarterowych. Chcemy zaoferować ok. 1 mln miejsc na trasach turystycznych - poinformował Michał Fijoł z Zarządu PLL LOT. Zaznaczył, że ofertę zaplanowano zgodnie z oczekiwaniami touroperatorów i biur podróży. Zapewnił też - Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, dlatego rejsy będziemy realizować tam, gdzie sytuacja epidemiczna będzie stabilna. Chcemy zapewnić pasażerom maksymalny komfort planowania podróży, wprowadzając bardzo elastyczną politykę zmian w rezerwacjach. Ponadto, wydłużyliśmy czas realizacji voucherów do 2 lat. Wierzymy, że te działania pozwolą naszym klientom łatwiej planować także przyszłoroczne wakacje. Najwyższe standardy bezpieczeństwa, nowoczesna flota i gwarancja wysokiej jakość obsługi pasażera sprawiają, że nasz produkt jest bardzo konkurencyjny na tle innych przewoźników.

Nowe połączenia będą stopniowo pojawiały się w rozkładach LOT-u. Jak zaznaczył przewoźnik, docelowy kształt siatki połączeń w sezonie letnim 2021 roku uzależniony będzie od sytuacji pandemicznej na świecie.

źródło: PAP, https://www.rynek-lotniczy.pl/

Następny artykuł