christmas-market-232203_1920
Źródło: Obraz Hans Braxmeier z Pixabay

Polska - jarmarki bożonarodzeniowe odwołane!

9 Listopada 2020

Nie odbędą się tegoroczne jarmarki bożonarodzeniowe w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Organizatorzy jarmarków bożonarodzeniowych podjęli decyzje o odwołaniu imprez na skutek trudnej sytuacji w Polsce, spowodowanej pandemią koronawirusa.

Rząd wprowadza z dnia na dzień coraz to większe obostrzenia, które zmierzają do całkowitego lockdownu. Już wcześniej pojawiały się informacje o konieczności rezygnacji z imprez tego typu, ponieważ niosą one zbyt duże ryzyko wzrostu zakażeń Covid-19.

Kraków

Nie odbędzie się tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie – informuje Wydział Spraw Administracyjnych UMK. Organizatorem jarmarku bożonarodzeniowego na Rynku Głównym jest Krakowska Kongregacja Kupiecka.

Gdańsk

W związku z pandemią i z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji nie odbędzie się też w swojej klasycznej formule jarmark na Targu Węglowym w Gdańsku. „Tak czy inaczej #ŚwiętaSięOdbędą !!! Zdajemy sobie sprawę, że wiele miesięcy przygotowywali się Państwo do Jarmarku, czego efektem jest wyjątkowa oferta świąteczna! Postanowiliśmy przygotować, tylko dla Państwa, specjalny projekt – Jarmark w wersji on-line na naszej stronie www.bozonarodzeniowy.gda.pl
Zależy nam bardzo, aby naszym wiernym wystawcom umożliwić kontakt i sprzedaż oferty jarmarkowym klientom!" - poinformował na swojej stronie Zespół Organizacji Jarmarków.

Wrocław

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu odbędzie się ale w innym terminie - wiadomość przekazał Urząd Miasta Wrocławia. „Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Ponieważ rośnie liczba zachorowań i przedłuża się rządowy zakaz prowadzenia stacjonarnej gastronomii, rezygnujemy z organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego w zapowiadanym terminie. – Jarmark jest nierozerwalnie związany z gastronomią, bez niej nie ma racji bytu" - mówi Zuzanna Morska z Biura Rozwoju Gospodarczego. - „Chcemy jednak zorganizować jarmark w późniejszym terminie, kiedy sytuacja się uspokoi. Liczymy, że być może będzie taka możliwość w styczniu lub lutym. Nie będzie to już oczywiście jarmark nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia, ale na pewno ucieszy odwiedzających wrocławski Rynek gości. Dziś nie jesteśmy jednak w stanie wskazać konkretnej daty. Czekamy na decyzje rządu".

Poznań

Sytuacja epidemiczna w całym kraju, również w stolicy Wielkopolski jest niepokojąca. Okoliczności, w jakich się znaleźliśmy, wymagają podjęcia zdecydowanych kroków. W trosce o zdrowie poznaniaków i turystów, którzy zawsze chętnie odwiedzali Poznań przed świętami Bożego Narodzenia, organizatorzy wydarzenia, wspólnie z Zespołem ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem, zdecydowali o odwołaniu tegorocznego Betlejem Poznańskiego". Już wiadomo, że w tym roku nie odbędzie się także Festiwal Rzeźby Lodowej. – „To bardzo trudny rok. Mamy jednak nadzieję, że będziemy mogli spotkać się tu za rok i znów poczuć tę wspaniałą świąteczną atmosferę. Tymczasem pozostaje mi życzyć poznaniakom zdrowia i optymizmu" - mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

źródło: https://pik.wroclaw.pl/https://www.krakow.pl https://pik.poznan.pl/

Następny artykuł