hotel-1330850_1920
Źródło: Image by ming dai from Pixabay

Polacy zmieniają terminy rezerwacji w hotelach, nie rezygnując z pobytów

7 Kwietnia 2021

Portal rezerwacyjny Travelist opublikował dane, z których wynika, że jedynie 13 % użytkowników odwołało swoje marcowe pobyty w hotelach. W kwietniu odwołano tylko 9 % rezerwacji.

Polacy nie rezygnują z pobytów w hotelach

Przedstawiciele portalu Travelist uważają, że powyższe dane świadczą o tym, że Polacy mają zaufanie do hoteli, które działają w reżimie sanitarnym. Plany wyjazdowe na marzec zdecydowało się odwołać tylko 13% użytkowników. Ten wskaźnik w kwietniu jeszcze spada do 9 %. Według ekspertów Travelist oraz samych hotelarzy to pokazuje, że podróżni z Polski czują się bezpieczni w hotelach i ufają tamtejszemu personelowi.

Portal rezerwacyjny Travelist w lutym zapytał blisko 1500 klientów o wrażenia z wyjazdów do hoteli, które działają w reżimie sanitarnym. Duża większość, bo 75 % podróżnych stwierdziło, że podczas pobytu w hotelu czuli się bezpiecznie. Również tyle osób przyznało, że personel hotelowy dbał o przestrzeganie wszystkich sanitarnych zasad. Ponownie pojechałoby do obiektów noclegowych z zachowaniem takich samych ograniczeń 9 na 10 gości hotelowych.

Analizy Travelist

Według portalu rezerwacyjnego, choć dużo hoteli wprowadziło bezpłatne anulowanie rezerwacji, zamknięcie hoteli w połowie marca nie skutkowało wielką falą zwrotów. Goście hotelowi decydują się za to na przesunięcie rezerwacji na inne terminy.

Jak podaje Travelist z ich analiz wynika „ że Polacy chcą i potrafią odpowiedzialnie podróżować, a branża jest w stanie zapewnić im komfort i bezpieczeństwo w najwyższym reżimie sanitarnym.”

W lutym okazało się, że sektor hotelowy działa jak dobrze przygotowana maszyna. Ze względu jednak na kolejny lockdown zaciągnięto hamulec. Niedługo majówka potem sezon wakacyjny, według Travelist zamiast myśleć czy dotrwają do lata, hotelarze powinni zacząć ulepszać wprowadzone rozwiązania.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł