Staw i zieleń
Źródło: Obraz Krzysztof Niewolny z Pixabay

Większość Polaków chce wyjechać na wakacje latem 2021

26 Czerwca 2021

Jak podaje MASMI Poland, Openfield i Selectivv, aż 91 % Polaków chciałaby wyjechać na wakacje latem 2021 jeśli będą sprzyjające okoliczności.

Wakacje lato 2021 – gdzie wyjeżdżają Polacy

Na sezon lato 2021 Polacy częściej wybierają polskie kierunki turystyczne. Zdecydowana większość Polaków zależnie od okoliczności, chciałaby wyjechać na wakacje latem 2021, ponad 75 % planuje wypoczynek w Polsce. Większa liczba wakacji w Polsce niż za granicą i rezygnacja z wcześniejszych planów wynikają z obaw związanych z pandemią.

Wyjazd niezależnie od sytuacji planuje 42 % osób wybierających wypoczynek w Polsce, a 15 % preferujących wycieczki zagraniczne.

Więcej niż połowa osób, które nie przewidują urlopu z wyjazdem, rezygnuje z niego z powodu pandemii. Pokazuje to, że pomimo wyczekiwanego z utęsknieniem odpoczynku, obawiają się problemów związanych z koronawirusem, w tym testów i różnych ograniczeń.

Polacy podróżują, ale mniej

Wakacje w Polsce w sezonie lato 2021 z mniejszą częstotliwością planuje o 40 % mniej osób niż przed pandemią, połowa z taką samą, a 10 % większą. Za granicę mniej podróży planuje 36 % Polaków, ponad połowa tyle samo, a 11 % więcej.

Wakacje 2021 wiążą się z trendem wzrostowym podróży indywidualnych, jest to prawie 80 %, wakacje za granicą z Biurem podróży planuje ponad 50 % Polaków.

Sezon 2021 – jak wypoczywają Polacy

Na wakacje w Polsce nadal najwięcej osób udaje się samochodami i pociągami. Zmniejszyła się popularność wycieczek i autobusów turystycznych, dotyczy to także wyjazdów zagranicznych.

Jeśli chodzi o wakacje w Polsce, zwiększa się zainteresowanie wypoczynkiem w gospodarstwach agroturystycznych. Nadal najczęściej wybierane na urlop w sezonie lato 2021 mają być hotele, apartamenty i pensjonaty oraz agroturystyka.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł