connection-4884862_1920
Źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Podróż na Wyspy Kanaryjskie tylko z negatywnym testem na koronawirusa

4 Listopada 2020

Od 14 listopada, decyzją rządu Wysp Kanaryjskich turyści odwiedzający archipelag będą musieli okazać negatywny test na koronawirusa. Jeśli nie spełnią tego warunku, zostaną wprawdzie wpuszczeni na wyspy, ale nie będą mogli zakwaterować się w hotelu. Jak w praktyce ma wyglądać procedura wykonywania badań? Kto jest zwolniony z okazania negatywnego testu?

Turyści przybywający na Wyspy Kanaryjskie będą musieli okazać negatywny test na koronawirusa wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Regionalny parlament zatwierdził rozporządzenie w piątek, dekret został opublikowany w kanaryjskim Dzienniku Ustaw (Boletín Oficial de Canarias) w sobotę i wejdzie w życie po upływie 10 dni roboczych. Obowiązek ten dotyczy osób powyżej szóstego roku życia.

Testy na koronawirusa nie będą sprawdzane na lotniskach, przy przekraczaniu granicy, ale w licencjonowanych obiektach noclegowych, takich jak: hotele, apartamenty, domy wakacyjne czy gospodarstwa agroturystyczne. Kto nie będzie posiadał testu, nie zostanie wpuszczony do obiektu, tylko skierowany do ośrodka zdrowia, przychodni lub laboratorium, gdzie będzie musiał wykonać test na własny koszt. W wypadku pozytywnego wyniku, turysta zostanie skierowany na kwarantannę. Regionalne władze rekomendują testy antygenowe, które wykrywają wirusa „z bardzo wysoką niezawodnością w ciągu kilku minut” i kosztują tylko 20-30 euro, podczas gdy koszt testu PCR to ponad 100 euro.

Wyspy Kanaryjskie są pierwszym hiszpańskim regionem, który wprowadził taki przepis. Nie dotyczy on jedynie mieszkańców, a także przyjezdnych, którzy będą w stanie udowodnić, że przez ostatnie 15 dni nie opuszczali wysp oraz oświadczą, że nie mieli w tym czasie objawów przypominających covid-19.

​​Na Wyspach Kanaryjskich wykryto do tej pory 17 464 przypadków zachorowań, z czego 5 865 jest nadal aktywnych, 39 osób przebywa na oddziale intensywnej terapii, a 176 pozostaje na oddziałach szpitalnych.

źródło: https://turystyka.rp.pl/https://www.canarianweekly.com

Następny artykuł