Widok na morze
Źródło: Obraz Dimitris Vetsikas z Pixabay

Podróż na Cypr możliwa bez testów na Covid-19

10 Grudnia 2020

Czy na Cypr będzie można lecieć bez obowiązkowych wyników testów na Covid-19? Wszystko wskazuje na pojawiające się szanse zniesienia obowiązku wykonania testów.

Codziennie w mediach słyszymy jakie są jej skutki - nadal wysokie liczby chorych i zmarłych spowodowanych wirusem SARS-Cov-2. Pandemia sprawiła, że nasze życie zmieniło się w każdej postaci, zarówno życia codziennego jak i podróżowania... Jednak jest szansa, że się to zmieni. Pierwszym przykładem takich zmian jest Cypr, gdzie będzie można pojechać bez testu i kwarantanny ale będzie trzeba spełnić jeden warunek.

Cypr bez kwarantanny i testów na COVID-19

Minister transportu Cypru, Yannis Karousos ogłosił, że wszyscy podróżni zwolnieni będą z odbywania kwarantanny i okazywania testu pod warunkiem, że będą zaszczepieni. Cypr jako pierwszy kraj w Unii Europejskiej wydał takie oświadczenie. Nowe przepisy będą obowiązywać od 20 marca 2021 r., jest szansa że stanie się to wcześniej.

„Realizacja tego planu sprawi, że linie lotnicze będą wykonywały więcej lotów na Cypr, a w efekcie zwiększy się liczba pasażerów" - mówił minister transportu Cypru.

Czy turyści bez szczepionki będą mogli lecieć na Cypr?

Pasażerowie, którzy nie będą mieli szczepień na Covid-19, nadal będą musieli przestrzegać restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Oznacza to konieczność kwarantanny lub okazania ważnego i negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego na 72 godziny przed wylotem, noszenie maseczek, itd. Osoby z krajów z tzw „strefy czerwonej" będą musieli dodatkowo wykonać także test potwierdzający ujemny wynik już po wylądowaniu na wyspie. Jeśli nowe przepisy zostaną rozszerzone, może się tak stać, że na pokład samolotu lecącego na Cypr będą mogły wejść tylko osoby zaszczepione.

Żródło: gazeta.pl

Następny artykuł