Hotel w Grecji
Źródło: Obraz Justin Wheeler z Pixabay

Ułatwienia przy wydawaniu kodu QR dla podróżujących do Grecji

21 Lipca 2021

Aktualne warunki podróżowania do Grecji zakładają wjazd tylko z kodem QR. Grecja ułatwiła system wydawania, kody QR wydawane są zaraz po rejestracji.

Wakacje w Grecji z kodem QR

Obowiązujące warunki wjazdu do Grecji wymagają posiadania kodu QR. Turyści, którzy wybierają się na urlop w Grecji muszą wypełnić na stronie travel.gov.gr formularz Passenger Locator Form. System generuje specjalny kod QR, który wydrukowany lub zapisany na urządzeniu mobilnym należy przedstawić przy odprawie, po lądowaniu i przekraczaniu granicy w innej formie. Formularz trzeba wypełnić nie później niż 24 godziny przed przybyciem do Grecji.

Niestety do niedawna przysparzało to podróżnym i Biurom podróży wielu problemów. Procedura wydawania kodów QR turystom lecącym i wyjeżdżającym do Grecji sprawiała, że otrzymywali go tuż przed północą w dniu przed wylotem. Podróżni udający się na wakacje w Grecji często byli już w trasie lub drodze na lotnisko i bez dostępu do internetu. Wielu z nich nie ma urządzenia mobilnego żeby kod QR wyświetlić i nie mogli polecieć na urlop do Grecji.

Ulubione kierunki na wakacje lato 2021

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Pomimo pandemii wakacje w sezonie lato 2021 w Grecji wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Polacy w pierwszym półroczu byli dla Grecji drugim rynkiem źródłowym. Ten kierunek na wakacje wybrało 220 tysięcy Polaków, pierwsi byli Niemcy w liczbie ponad 400 tysięcy.

Grecja – popularny kierunek wakacyjny

Polacy w tym roku ruszyli do Grecji tłumnie, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych zwróciło się więc w połowie lipca z pisemnym apelem do Grecji o wdrożenie rozwiązań usprawniających działanie systemu. Chodziło o jego uproszczenie i generowanie kodu QR od razu po wypełnieniu formularza.

Ułatwienia dla wyjeżdżających na urlop do Grecji

Odniosło to skutek, ponieważ Grecja poprawiła system tak, że kody QR wydawane są od razu po zakończeniu przez podróżnych rejestracji. Prezes OSAT powiedział, że jest to wspaniała wiadomość dla turystów oraz touroperatorów i agentów turystycznych.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł