croatia-103110_1920
Źródło: Obraz Websi z Pixabay

Podróż do Chorwacji tylko z negatywnym testem na Covid-19

4 Grudnia 2020

Od dnia 01.12.2020 r. wjazd na terytorium Republiki Chorwacji możliwy jest wyłącznie po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2. Informację podała polska ambasada w Zagrzebiu za pośrednictwem Facebooka.

Zgodnie z decyzją chorwackich władz, od dnia 01.12.2020 r. wjazd na terytorium Republiki Chorwacji możliwy będzie wyłącznie po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2. Test nie może być starszy niż 48 godzin.

Wjechać do Chorwacji będą mogły również osoby, które zobowiążą się poddać takiemu testowi po przekroczeniu granicy i pozostaną w samoizolacji do czasu otrzymania wyniku.

Decyzja weszła w życie w dniu 01.12.2020 r.i obowiązywać będzie do dnia 15.12.2020 r.

Konieczność okazania wyników testu nie dotyczy kierowców w tranzycie (12 godzin na opuszczenie Chorwacji), kierowców realizujących przewóz towarów oraz osób podróżujących z ważnych powodów rodzinnych lub biznesowych.

Aktualne środki ostrożności w Chorwacji

W całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach handlowych, instytucjach medycznych, środkach transportu publicznego (w tym promach i taksówkach), instytucjach prowadzących bezpośrednią obsługę klienta (np. pocztach, bankach, kantorach, dworcach), punktach usługowych (np. fryzjer, kosmetyczka itp.) oraz obiektach gastronomicznych (dot. personelu). Wprowadzono ograniczenie godzin pracy obiektów gastronomicznych i rozrywkowych – wszystkie mają obowiązek zamknięcia najpóźniej o północy. Ponadto obiekty gastronomiczne i rozrywkowe mogą prowadzić obsługę klienta wyłącznie na wolnym powietrzu (w ogródkach i na tarasach obiektów). Wprowadzono ograniczenie liczby gości na weselach, pogrzebach oraz imprezach prywatnych organizowanych w obiektach publicznych. Władze apelują o zachowanie dystansu 1,5 m.

W poszczególnych rejonach o najwyższym natężeniu zarażeń możliwe jest wprowadzanie czasowych obostrzeń o charakterze lokalnym.

źródło: https://www.gov.pl/

Następny artykuł