aeroplane-1838708_1920
Źródło: Image by Pexels from Pixabay

Pierwsza linia lotnicza zacznie wymagać szczepień na covid-19

26 Listopada 2020

Czy docelowo wszystkie linie lotnicze zdecydują się na taki krok? Czy w przyszłości nie zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu jeśli nie zaszczepimy się przeciw covid-19? Znamy pierwszego przewoźnika, który wprowadza takie obostrzenie dla swoich pasażerów.

Australijskie linie lotnicze Qantas, jako pierwsze poinformowały o planach wprowadzenia dla swoich przyszłych pasażerów obowiązku udowodnienia, że zostali oni zaszczepieni przeciw covid-19. To pierwsza linia lotnicza, która zapowiedziała wprowadzenie takiego wymogu w przypadku lotów międzynarodowych.

Nie zaszczepisz się, nie polecisz?

Szef linii Alan Joyce wyraził swoje przekonanie, że Qantas nie będzie jedyną linią lotniczą, która zdecyduje się na ten krok. „Rozmawiam z kolegami z branży z całego świata i wydaje się, że stanie się to powszechne" – powiedział Joyce, cytowany przez BBC.

„Będziemy prosić ludzi, by zaszczepili się, zanim wsiądą na pokład samolotu. Zastanawiam się nad lotami krajowym, ale jeśli chodzi o międzynarodowych podróżnych i ludzi opuszczających kraj, uważamy, że jest to konieczność" – tłumaczył Joyce w wywiadzie dla australijskiej stacji Nine Network.

BBC przypomina, że australijski premier latem powiedział, iż szczepionka przeciw nowemu koronawirusowi powinna być tak obowiązkowa, jak tylko się da. Część osób miałaby być wyłączona z obowiązku zaszczepienia z powodów medycznych – tak jak jest w przypadku wszystkich innych szczepionek.

Nad podobnymi obostrzeniami zastanawia się również linia lotnicza AirAsia – podaje CNN.

źródło: https://businessinsider.com.pl

Następny artykuł