Podlasie - wiejska droga
Źródło: Obraz Dagmara Owsiejczyk z Pixabay

Augustowsko-Biebrzański Park Turystyczny propozycja na weekend w Polsce

28 Sierpnia 2021

Powstał Augustowsko-Biebrzański Park Turystyczny z inicjatywy 30 gmin, która ma umożliwić samorządom współpracę. To dobre miejsce na urlop w Polsce.

Weekend na Podlasiu

Trzydzieści gmin z powiatów augustowskiego, monieckiego i sokólskiego powołało Augustowsko-Biebrzański Park Turystyczny. Na razie jest to jedynie inicjatywa, która ma pozwolić tym samorządom na współpracę, a gminom na zintensyfikowanie różnych działań podejmowanych na rzecz rozwoju turystyki lokalnej. Jednym z pomysłów jest wspólne pozyskiwanie środków, które posłużą rozbudowie infrastruktury turystycznej w regionie Podlaskim. Park Turystyczny ma umożliwić rozwój nie tylko w ramach działań na własnym terenie, ale także dzięki sąsiedzkim powiązaniom.

Zanim gminy powołały Augustowsko-Biebrzański Park Turystyczny, prawie rok pracowały nad dopracowaniem strategii wspólnych działań. Szczegóły współpracy i jej efektu oraz strategia mają zostać ogłoszone we wrześniu. Już teraz widać, że jest to świetna propozycja na weekend czy urlop w Polsce i to na pięknym Podlasiu.

Nowy Park Turystyczny

Radio Białystok cytuje Bogdana Dyjuka, prezesa LGD Kanał Augustowski z konferencji towarzyszącej powstaniu Parku Turystycznego. Powiedział on, że chodzi o to, żeby w uzgodnieniu zagospodarować wszystko tak, aby turyści odwiedzający te regiony Podlasia mieli odpowiednie warunki do spędzenia czasu w na tych pięknych terenach.

Gminom chodzi o to, żeby na przykład przy zagospodarowaniu Kanału Augustowskiego czy Czarnej Hańczy nie tworzyć w każdej gminie osobnej stacji odbioru nieczystości, tankowania łodzi czy mariny. Wspólne uzgodnienie zagospodarowania mają służyć wygodzie turystów i komfortowemu wypoczynkowi.

Warto więc zaplanować weekend w Polsce na Podlasiu, w wyjątkowo atrakcyjnych i pięknych okolicznościach przyrody. To idealne miejsce zarówno na turystykę aktywną jak i leniwy wypoczynek. To z pewnością ciekawe miejsce na wakacyjną wycieczkę w Polsce.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł