Kierowca słuchający radia o pandemii
Źródło: Free- Photos z Pixabay

Pandemia- ból ciała i umysłu

24 Października 2020

Nie chcesz doświadczać stresu i bólu związanego z pandemią? Nie wiesz jak sobie pomóc? Znamy kilka sprawdzonych, bardzo prostych recept, które pomogą Ci się ochronić przed otaczającą nas, czasami stresującą rzeczywistością… . Ciągłe słuchanie informacji o stanie zagrożenia, o pandemii, poczucie niepewności wywołuje w ciele stan gotowości, w którym następuje mocna mobilizacja mięśni, stawów, zmysły są zbyt wyostrzone, przez co możemy czuć rozdrażnienie, przemęczenie.

Pandemia to czas dla wielu z nas, gdzie czujemy, że stres, napięcie mocniej odkłada się w naszych ciałach. Pojawiają się dawno zapomniane nerwobóle, stany niepokoju, napięcie karku, ścisk żołądka itd.

Słuchanie informacji o pandemii wywołuje rozdrażnienie i przemęczenie.

Ciągłe słuchanie informacji o stanie zagrożenia, poczucie niepewności wywołuje w ciele stan gotowości, w którym następuje mobilizacja mięśni, stawów, zmysły są zbyt wyostrzone, przez co możemy czuć rozdrażnienie, przemęczenie. Konieczne jest wyłączenie tego stanu, aby zachować równowagę psychiczną i zdrowie fizyczne! Długotrwałe pobudzenie produkuje ogromną dawkę hormonów stresu, wpływa to na wszystkie organy i tkanki.

Nic co słyszysz kilkakrotnie w ciągu dnia, nie może być obojętne dla twoich tkanek i mózgu.

Wyłączając radio, telewizję i słuchając przyjemnej relaksacyjnej, klasycznej muzyki, zmieniamy fale mózgu, odnosząc korzyść. Informacje dotyczące pandemii wystarczy sprawdzić raz dziennie, nie musimy tym żyć, cały czas tego słuchać. Nic co słyszysz kilkakrotnie w ciągu dnia, nie może być obojętne dla twoich tkanek i mózgu. Świadomie buduj swoje poczucie komfortu i bezpieczeństwa zarządzając najbliższym otoczeniem: dom, samochód, praca.

Wiemy czym jest pandemia, przeszliśmy przez to kilka miesięcy temu, tym razem też sobie poradzimy, gorszy czas, tak jak wszystko inne, wreszcie przeminie.

Następny artykuł