Meksyk, kobieta, metro
Źródło: Obraz Aldo Rafael Gutiérrez z Pixabay

Opłata turystyczna w meksykańskim stanie Quintana Roo

7 Kwietnia 2021

Meksykański stan Quintana Roo wprowadza opłatę turystyczną w odpowiedzi na kryzys w branży turystycznej.

Meksyk, Cancun, Playa del Carmen, Jukatan, wakacje, wypoczynek

Meksyk to niezmiennie popularny kierunek turystyczny, a teraz szczególnie ze względu na brak wymogu testów przy wjeździe do tego atrakcyjnego, wakacyjnego miejsca. Dodatkowo pierwszy raz w historii polskiej turystyki - mamy dostępny ten kierunek z Katowic, bezpośrednim samolotem Dreamliner. Jest to naprawdę wygodna opcja podróżowania, dodatkowo ceny nie są wysokie. Wakacje w Meksyku to marzenie wielu osób, a słynne kurorty jak choćby Cancun przeciągają ogromne rzesze turystów i miłośników słonecznego wypoczynku.

Opłata turystyczna w meksykańskim stanie

Meksykański stan Quintana Roo wprowadza nową opłatę turystyczną. Niestety to właśnie na jego obszarze znajduje się między innymi wspomniany kurort wypoczynkowy Cancun oraz nie mniej popularne Playa del Carmen czy Tulum.

Opłata w wysokości 224 pesos, czyli około 42 złotych, ma być pobierana od 1 kwietnia 2021 r. Dotyczy to wszystkich międzynarodowych turystów po ukończeniu 15go roku życia. Turyści wyjeżdżający na wypoczynek do Meksyku rezerwując wycieczkę w Biurze podróży mogą uiścić opłatę przez stronę internetową Visitax. Opłata turystyczna może być również opłacona na miejscu. Międzynarodowe lotnisko w Cancun będzie miało specjalne punkty, gdzie można będzie opłatę uregulować.

Kryzys w branży turystycznej

Wprowadzenie opłaty turystycznej stanowi odpowiedź na kryzys, który obecnie przezywa branża turystyczna. Wpływy z opłaty turystycznej w Quintana Roo wspomogą ochronę lokalnych miejsc pracy w branży turystycznej.
Władze regionu liczą na to, że około 4,5 mln turystów odwiedzi w tym roku ten rejon Meksyku. Opłata turystyczna ma z tego wygenerować 600 mln pesos, czyli około 113 mln złotych.

Wakacje w Meksyku

Kierunek turystyczny Meksyk to wypoczynek w przepięknej scenerii, szczególnie w rejonie Quintana Roo. Jak widać w tym roku wakacje w Meksyku wiążą się z nieco większym wydatkiem. Okaże się, czy opłata turystyczna nie zniechęci turystów do wyjazdu do Meksyku. Być może jednak wielu z nich wciąż będzie chciało spędzić urlop w Meksyku i wybierze słynny kurort wypoczynkowy Cancun.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł