Kadzidło omańskie
Źródło: Obraz xbqs42 z Pixabay

Oman – Karaiby Wschodu – idealne miejsce na spokojny wypoczynek

11 Września 2020

Kraj położony na południu Półwyspu Arabskiego w Azji - w regionie Oceanu Indyjskiego - który uchodzi za najdelikatniejszy, najcieplejszy z otwartością zaprasza do wypoczynku wszystkich turystów. Niezadeptana przyroda, zabytki, ciekawa kultura zachęcają zarówno do biernego jak i aktywnego wypoczynku. Dwa największy miasta to Muskat położony na północy i Salalah na południu.

Oman - Salalah

Piękne, szerokie plaże z pudrowym piaskiem zapraszają turystów przez cały rok. Łagodne wejście do morza jest idealne na wypoczynek z dziećmi. Zima która dla nas jest trudnym i smutnym czasem do przetrwania ze względu na małą ilość słońca jest idealnym okresem aby polecieć do Omanu. 6 do 7 godzin lotu to czas, który wystarczy abyśmy mogli się przenieść w inny wymiar rzeczywistości. Świetnie przygotowanie resorty, bogata infrastruktura przygotowana dla turystów powoduje że czujemy się tam bardzo komfortowo.

Oman pachnie kadzidłem

Oman pachnie kadzidłem, którego woń jest wszechobecna - na targach, bazarach, sklepach, hotelach przenosi nas w błogi relaks. Kadzidło które setki a nawet 1000 lat temu było cenniejsze niż złoto - jest dobrem narodowym tego kraju. Najlepsze kadzidło na świecie pochodzi właśnie z Omanu. Będąc w tym regionie świata nie możemy nie odwiedzić muzeum kadzidła - przy tej okazji możemy się wiele dowiedzieć o mieszkańcach, tego ciekawo kraju. Jak bardzo zwracają oni na ekologię, zdrowy tryb życia. Kadzidło ma wiele właściwości zdrowotnych: bakteriobójczych, oczyszczających, uspokajających. Oprócz faktu, iż kadzidło jest wszechobecne - to możemy kawałek tych wspomnień przywieźć do Polski. W muzeum kadzidła zobaczymy jak pozyskuje się je z drzew, następnie możemy kadzidło kupić, przywieźć do domu i nauczyć się je palić.

Oman to też zapachy, smaki kuchni arabskiej pełnej kurkumy, ziół, owoców morza. Raj dla smakoszy. To też pustynie, góry, wielbłądy, jedwabne szale, wiatr, burze piaskowe, . Na pewno jest to miejsce godne odwiedzenia.

Następny artykuł