test-tube-5065426_1920
Źródło: Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay

Od września ważne zmiany dla planujących podróż do Egiptu.

3 Września 2020

Władze Egiptu podały, że od 1 września 2020 r. wszyscy podróżujący do Egiptu zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19.

Badanie powinno być przeprowadzone w okresie 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu. Powyższe regulacje nie obejmują dzieci w wieku do 6 lat. Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Sharm El-Shejk lub Taba, nie posiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku. Koszt badania w Egipcie to 30 USD/os. Wszystkie powyższe informacje znajdują się na stronie https://www.gov.pl/

Testy covid Egipt

Wprowadzenie testów stało się głównym powodem przyjazdu do Warszawy ministra turystyki i dziedzictwa narodowego Egiptu, Khaleda el-Anani, który spotkał się z polskimi touroperatorami. Wyraził on nadzieję, że pomimo iż Egipt straci część klientów, tym samym ochroni swoich gości i obywateli.

piramidy i Sfinks - Giza - Egiptpiramidy i Sfinks - Giza - Egipt
projektwypoczynek.pl

Minister wyjaśnił procedurę badania. „30 dolarów to znacznie niższa cena niż koszt testów dostępnych w Polsce. Po zrobieniu testu turyści mogą robić co chcą, nie muszą przebywać w odosobnieniu. Mogą normalnie spędzać czas, udać się do swojego hotelu. Jeśli test wyjdzie pozytywnie, hotel pokrywa koszt zakwaterowania na kwarantannie. Turysta może podjąć decyzję o powrocie do domu albo zostać w Egipcie do czasu aż wyzdrowieje, bez dodatkowych opłat. Jeśli przypadek okaże się ciężki, koszty hospitalizacji pokryje rząd Egiptu" - zapowiedział.

“Otrzymujemy sygnały, że ludzie boją się przylatywać do Egiptu, by nie zarazić się wirusem od innych narodowości wypoczywających w hotelu. Jednocześnie wiemy, że testy są przeszkodą dla turystyki. Gdy tylko ich wymaganie przestanie być koniecznością, zwolnimy rejon Morza Śródziemnego i Pd. Synaju z tego obowiązku” – dodał.

Współpraca międzynarodowa

“Polska to ważny, piąty co do wielkości rynek przyjazdowy dla Egiptu. Ostatnie miesiące to najgorszy okres w egipskiej turystyce w naszej historii. W branży turystycznej pracuje u nas 1 mln osób. Rząd podjął kroki, by wesprzeć sektor prywatny: znieśliśmy opłaty wizowe, opłaty lotniskowe i wprowadziliśmy wiele ułatwień dla branży turystycznej” – powiedział też minister turystyki.

W przypadku zmiany przepisów będziemy informować na bieżąco.

Następny artykuł