Słowackie góry
Źródło: Image by Photo Mix from Pixabay

Od poniedziałku na Słowacji będą łagodniejsze obostrzenia

17 Kwietnia 2021

Słowacja zdecydowała się na wprowadzenie łagodniejszych restrykcji. Otwarta zostanie branża turystyczna - hotele, parki wodne i ośrodki narciarskie Jasna Chopok oraz Strbske Pleso. Polacy, którzy zdążyli się już zaszczepić lub przejść zakażenie koronawirusem będą mogli pojechać na Słowację bez konieczności odbycia kwarantanny.

Słowacja po raz pierwszy od czterech miesięcy otworzy również sklepy i zakłady usługowe. Aby z nich skorzystać konieczne będzie jednak przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirusa lub zaświadczenia o dokonanym szczepieniu.

Niskie temperatury w górach powodują utrzymywanie się dobrych warunków do uprawiania sportów narciarskich. Od poniedziałku 19 kwietnia w ośrodku Jasnej Chopok otwarta zostanie północna strona ośrodka i rejony Biela Put, Lukova-Priehyba i Rovna Hola. Otwarty zostanie również ośrodek Strbske Pleso w Wysokich Tatrach, gdzie dostępne dla narciarzy będą rejony Solisko, Esíčko, Interski a Turistická. Obecnie na trasach zjazdowych w obu kurortach leży od 40 do 80 cm śniegu, a w najbliższych dniach zapowiadane są kolejne opady śniegu. O ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, otwarta zostanie również najwyżej położna trasy zjazdowej w Siodełku Łomnicy (2190 m n.p.m.).

Od poniedziałku zostaną również otwarte hotele i pensjonaty. Aby zakwaterować się w hotelu, konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu w stronę COVID-19. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż 72 godz. przed przyjazdem. Co ważne, hotele otwarte będą bez restauracji, a posiłki podawane do pokoju. W jednym pokoju zakwaterować się będą mogły tylko dwie osoby na co dzień mieszkające w jednym gospodarstwie domowym..

Sporty amatorskie będą możliwe jedynie na świeżym powietrzu i w grupach do maksymalnie 6 osób. Podobne ograniczenie obowiązywać będzie na basenach. W kościołach, bibliotekach, muzeach, ZOO i ogrodach botanicznych będzie mogła przebywać 1 osoba/15 m².

Źródło: wiadomości Onet

Następny artykuł