Wakacje
Źródło: Obraz skeeze z Pixabay

Od czego zacząć wybór kierunku naszych wakacji?

14 Września 2020

Trzeba pamiętać, że nasz świat jest bardzo różnorodny i te różnice kulturowe mogą w znaczący sposób wpływać na formę naszego wypoczynku w miejscu naszych wakacji. Dlatego warto przed wyjazdem jeśli już wybraliśmy jakiś konkretny kierunek albo zapytać doradcę czego możemy się spodziewać na miejscu albo samemu poszperać w Internecie czy sięgnąć po przewodnik aby sprawdzić czego możemy się spodziewać na miejscu, szczególnie po to aby uniknąć nieprzyjemnych dla nas niespodzianek.

Wakacje, kierunek wakacji

Nie możemy się tylko ograniczyć w naszej analizie do wyboru samego kierunku, uważnie powinniśmy również wybierać dokładne miejsce/miejscowość, w której będziemy odpoczywać, bo tak naprawdę ona ma decydujący wpływ na jakość naszego odpoczynku. Ale kierunek również - trzeba pamiętać, że są kraje które turystom daje wiele swobody i możliwości różnego rodzaju aktywności.

Są również miejsca w których w większym stopniu musimy się dostosować do panujących zasad na terenie tego właśnie miejsca. Mam tu na myśli inne kręgi kulturowe, coś do dla nas jest dozwolone, wskazane i przyjęte jako norma, w innym miejscu może zostać odebrane negatywnie a nawet uznane jako obraza.

Trzeba pamiętać, że wszędzie żyją ludzie podobni do nas i to od naszego uśmiechu, nastawienia do świata, szacunku okazanego drugiej osobie zależy naprawdę dużo. Nawet jeśli jedziemy do miejsca, które jest totalnie inne kulturowo a my tych reguł i obyczajów nie znamy to, jeśli będziemy uważni szybko zorientujemy się, że coś zrobiliśmy nie tak i na pewno okazanie naszego szacunku poprzez przeprosiny będzie pozytywnie odebrane. Pamiętajmy, że zwykłe uprzejme gesty, uśmiech, pozytywne nastawienie do świata może zdziałać cuda.

Następny artykuł