beach-5990648_1920
Źródło: Obraz Michael Baum z Pixabay

Od 1 kwietnia podróż do Dominikany tylko z formularzem elektronicznym

28 Marca 2021

Od 01 kwietnia 2021 będzie obowiązkowe przed przyjazdem i wyjazdem do/z Republiki Dominikańskiej wypełnienie elektronicznego formularza.

Formularz E-Ticket

Wszyscy podróżni udający się do Dominikany są zobowiązani do wypełnienia online formularza E-Ticket i uzyskania kodu QR.

Formularz jest dostępny pod linkiem: https://eticket.migracion.gob.do i należy go wypełnić nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem z Polski lub z Dominikany (w przypadku lotu powrotnego), bez użycia polskich znaków językowych.

Można go również wypełnić zaraz po wylądowaniu w Dominikanie, przed opuszczeniem hali przylotów. Jednak z uwagi na fakt, że opóźnia to transfer Klientów do hoteli, zalecamy wypełnić formularz wcześniej. Należy zrobić to sprawnie (aby nie przekroczyć przewidzianego przez system limitu czasu – gdy strona jest zbyt długo otwarta, konieczne jest wypełnienie formularza od nowa).

Formularz należy wypełnić przy wjeździe oraz przy wyjeździe, system wygeneruje dwa kody QR, które zostaną zeskanowane przez władze w punkcie wjazdu i wyjazdu. W celu usprawnienia procedury podczas przylotu, zalecamy wydrukowanie lub zrobienie zrzutu ekranu z kodem QR, który należy mieć przy sobie przed wylotem.

źródło: materiały Biura Podróży Itaka

Następny artykuł