Promenada przy rzece Ren w Bazylei
Źródło: Obraz Albrecht Fietz z Pixabay

Nowy hotel w Bazylei spod marki Mövenpick

29 Września 2021

Mövenpick Hotel Bazylea jest szóstym obiektem marki należącej do AccorHotels w Szwajcarii. Znani architekci stworzyli nowoczesny i elegancki wystrój, który zachęca do odwiedzenia hotelu.

Mövenpick Hotel Bazylea

Znani projektanci z Miller & Maranta zaprojektowali obiekt Mövenpick Hotel Bazylea. Nad całością czuwał słynny architekt Matteo Thuna. Efektem jest 19 piętrowy hotel, w którym są 234 pokoje oraz 30 apartamentów, włącznie z prezydenckim. Projektowi przyświecała zasada „ponadczasowej nowoczesności" i klimatycznych wnętrz. Jest to połączenie znanej, eleganckiej prostoty szwajcarskiej z wiecznie aktualnym komfortem. Podkreślają to ciepłe kolory w pomieszczeniach oraz naturalne materiały.

W hotelu Mövenpick w Bazylei znajduje się restauracja PURO, z szefem Pablo Löhle z Argentyny, który lubi zaskakujące i nowe trendy. Dzięki temu kuchnia łączy latynoamerykańskie przysmaki z tradycyjną kuchnią z Azji oraz lokalnymi produktami i smakami.

Na parterze znajduje się MP’s Bistro & Bar z odkrytym tarasem, gdzie spotykają się goście hotelowi, ale też miejscowi smakosze.

Nowoczesny hotel w Bazylei

W hotelu Mövenpick w Bazylei jest nowoczesne centrum konferencyjne o 2000 m² powierzchni. Na drugim i trzecim piętrze znajdują się dodatkowe, wielofunkcyjne sale konferencyjne i sale narad z pięknym widokiem na miasto. Elegancka sala barowa oferuje organizację uroczystości aż dla 600 osób.

Hotel posiada także luksusowe spa i centrum fitness z powierzchnią 240 metrów. Znajduje się tam sauna, łaźnia parowa, prysznice sensoryczne i strefa relaksu.

Pozostałe pięć hoteli spod marki Mövenpick Hotel z 1306 pokojami w Szwajcarii znajdują się w Genewie, po dwa w Lozannie i Zürichu, wkrótce dołączy do nich Mövenpick Resort Savognin.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł