Motława w Gdańsku
Źródło: Obraz drzalek83 z Pixabay

Pierwszy w Polsce hotel na wodzie w Gdańsku

1 Września 2021

W Gdańsku powstanie pierwszy w Polsce, butikowy hotel na wodzie Feel Harmony. Jest to obiekt turystyczny z kategorii floating hotel, która jest popularna choćby w Holandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Luksusowy, butikowy hotel na wodzie

Butikowy hotel na wodzie Feel Harmony zaoferuje 72 pokoje i zacumuje na Motławie w Gdańsku, tuż obok Wyspy Spichrzów oraz filharmonii.

Inwestycję realizuje spółka River Point. Związana od lat z rynkiem nieruchomości prezes i współudziałowiec spółki Kornelia Bargielska zaznacza, że słowo harmonia w nazwie hotelu na wodzie nie jest przypadkowe.

Pani Prezes powiedziała, że już na początku projektowania założeniem był efekt końcowy będący sumą detali. Dlatego jako inwestor spółka zadbała o każdy szczegół architektury, funkcjonalności oraz wystroju wnętrz. Założeniem jest, żeby pobyt w hotelu na wodzie Feel Harmony był dla gości przeżyciem wartym powtórzenia. Prezes dodała, że fakt iż jest to unikatowy w skali kraju hotel na wodzie, a także znakomita lokalizacja i doświadczony operator mają być kluczem do sukcesu.

Projekt architektoniczny inwestycji został opracowany przez biuro Art Architekci z Gdańska. Formuła pływającego hotelu jest związana z tym, że ten obiekt noclegowy jest w pełni odporny na zmiany klimatyczne. Dotyczy to na przykład wahania poziomu wody, stąd hotele na wodzie są popularne w Holandii.

Wypoczynek nad wodą

W Polsce jest dużo ofert jeśli chodzi o domki na wodzie. Turyści chętnie wybierają taką formę wypoczynku, która zapewnia bliski kontakt z naturą. Zwykle taki urlop w domkach na wodzie wiąże się też z intymnością i spokojnym pobytem z dala od świata oraz zgiełku.

Butikowy hotel na wodzie Feel Harmony to pierwszy taki obiekt noclegowy w Polsce. Luksusowy hotel zaoferuje gościom widok na rzekę, a także historyczne i nowoczesne zabudowania w obrębie gdańskiego Głównego Miasta. Jeśli zdarzą się chłodne wieczory, goście mogą spędzić je w saunie.

Dodatkową atrakcją będzie restauracja z tarasem, z możliwością podpłynięcia i przycumowania kajaku czy motorówki.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł