Flaga hiszpańska
Źródło: Obraz Martin Dlugolinský z Pixabay

Nowe przepisy dotyczące wjazdu do Hiszpanii

13 Listopada 2020

Od 23.11.2020 wchodzą nowe przepisy dotyczące wjazdu do Hiszpanii.

Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, testy, pandemia

Z dniem 23.11. 2020 zaczną obowiązywać nowe przepisy przy wjeździe na terytorium Hiszpanii wliczając również Wyspy Kanaryjskie.

Wszyscy pasażerowie będą musieli posiadać negatywny wynik testu PCR wykonany na 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Nie będą już ważne testy na przeciwciała, antygenowe czy serologiczne. Kontrola wyniku testów będzie odbywała się na lotniskach oraz w portach morskich zaraz po przybyciu, a nie jak to odbywało się do tej pory w hotelach. Podróżujący będzie musiał okazać oryginał wyniku w formie papierowej lub elektronicznej. Nadal obowiązywać będą kody QR i wykonywany pomiar temperatury ciała.

W formularzu kontroli sanitarnej, znajdą się informacje o wykonaniu testu, po wypełnieniu którego generowany będzie kod QR. Wynik testu powinien zawierać ważne dane: imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości, data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik. Wyniki testu powinny być przetłumaczone na język angielski bądź hiszpański.

Kody QR oraz wyniki testu, powinny być sprawdzane na lotniskach przy wejściu do samolotu.

Osoby podróżujące samodzielnie tranzytem przez Hiszpanię, jeśli nie będą opuszczać strefy międzynarodowej, nie muszą posiadać ważnego testu.

Zdaniem hiszpańskiej władzy testy mają uchronić podróżujący oraz mieszkańców przed wzrostem zakażeń. Według hiszpańskiego ministerstwa zdrowia, aktualny wskaźnik zachorowań w Hiszpani to ponad 1 mln. a w ostatnich dniach zdiagnozowano ponad 17 tyś. nowych zakażeń.

Źródło: www. wiadomości.wp.pl, Biuro Radcy ds.Turystyki Ambasady Hiszpanii

Następny artykuł