passport-2714675_1920
Źródło: Image by Pam Patterson from Pixabay

Nowe narzędzie z informacjami o zasadach podróżowania do różnych krajów

23 Kwietnia 2021

Portal rezerwacyjny Expedia Group postanowił doradzić turystom w kwestii podróży międzynarodowych. Expedia wprowadza narzędzie, które pomoże w zorientowaniu się, jakie są bieżące zasady podróżowania do poszczególnych krajów.

Aktualne zasady podróżowania

Ponieważ sytuacja epidemiczna zmienia się bardzo dynamicznie, czasem trudno być na bieżąco jeśli chodzi o aktualne zasady dla podróżujących. Kierunki turystyczne często zaostrzają, a potem luzują zasady przyjmowania turystów z zagranicy oraz podróżowania dla swoich obywateli.

Portal rezerwacyjny Expedia Group chce więc pomóc turystom przy podejmowaniu planów podróżniczych i ułatwić w ten sposób wypoczynek. Portal stworzył do tego narzędzie, COVID-19 Travel Advisor to zakładka na stronie Expedii, gdzie turyści znajdą wszystkie aktualne informacje dla podróżujących i zasady podróżowania z kraju do kraju.

Warunki podróży

Użytkownik po wejściu na stronę portalu, w zakładce COVID-19 Travel Advisor może poznać warunki podróży do konkretnego kraju. Wystarczy wpisać nazwę kraju wyjazdu i kraju, do którego się wyjeżdża oraz datę podróży. Narzędzie obsługiwane przez firmę Sherpa poinformuje, jakie zaświadczenia, dokumenty czy testy są na granicy wymagane. Można również znaleźć informacje dla podróżujących czy i na jakich zasadach nakładana jest kwarantanna, jak również jakie restrykcje obowiązują przyjeżdżających turystów.

Portal rezerwacyjny Expedia Group ma nadzieję, że Travel Advisor znajdzie zainteresowanie wśród podróżujących internautów. Faza testowania od grudnia 2020 pokazała, że już 1,6 mln osób skorzystało z narzędzia podającego warunki podróży.

Dzięki takim rozwiązaniom bieżące informacje dla podróżujących oraz aktualne zasady podróżowania można znaleźć szybko i w jednym miejscu.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł