Nowa Zelandia szczyt Mitra
Źródło: Obraz Simon z Pixabay

Nowa Zelandia – otwarcie dla turystów

19 Sierpnia 2021

Granice Nowej Zelandii mają zostać w 2022 roku ponownie otwarte dla turystów z zagranicy. Pod koniec 2021 roku ruszy najpierw program pilotażowy.

Nowa Zelandia dostępna dla turystów w 2022 roku

Nowa Zelandia uznawana jest za wzór w temacie walki z pandemią. Tamtejsze władze wprowadziły bardzo rygorystyczne obostrzenia i restrykcje, co poskutkowało liczbą zaledwie niecałych 3000 przepadków koronawirusa. Wpływ na to miało zapewne zamknięcie granic dla obcokrajowców, obostrzenia dotyczące podróży wprowadzono już w marcu 2020 roku.

Premier Nowej Zelandii poinformowała w sierpniu, że restrykcje związane z zamknięciem granic będą wkrótce i stopniowo znoszone. Od października do grudnia 2021 r. będzie przeprowadzony pilotażowy program. Zakłada on możliwość przyjazdu do Nowej Zelandii wybranym kategoriom obcokrajowców i na określonych warunkach.

Wyjazd do Nowej Zelandii

Na początku przyszłego roku możliwość wyjazdu do Nowej Zelandii mają uzyskać wszyscy. Jednak po przyjeździe turystów będą obowiązywać restrykcje. Będą one różne, zależnie od sytuacji epidemicznej jaka będzie panować w kraju, z którego podróżni przylecą.

Warunki podróżowania do Nowej Zelandii zakładają, że osoby zaszczepione z krajów niskiego ryzyka nie będą kierowani na kwarantannę. Zaszczepieni z krajów o średnim ryzyku zostaną poddani krótkiej izolacji albo odbędą skróconą kwarantannę w hotelu. Osoby zaszczepione z krajów wysokiego ryzyka i turyści niezaszczepieni będą musieli zostać poddani pełnej kwarantannie.

Wczasy i wycieczki Nowa Zelandia

Nowa Zelandia to wyspiarskie państwo na południowo-zachodnim Pacyfiku w Oceanii. Charakteryzują ją przepiękne, spektakularne, niepowtarzalne i zróżnicowane krajobrazy, jest tu wiele Parków Narodowych. Z pewnością Nowa Zelandia to kraj warty odwiedzenia, według najnowszych informacji w 2022 roku będzie to możliwe.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł