covid-19-4985553_1920
Źródło: Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay

Nowa usługa Itaki - test antygenowy na COVID-19 po powrocie do Polski

10 Kwietnia 2021

Biuro Podróży Itaka wprowadza do sprzedaży usługę testu antygenowego w kierunku obecności SARS-CoV-2, który można wykonać po powrocie z wakacji w celu zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny.

Możliwość zakupu usługi testu po powrocie jest wyłączana na 48 godzin przed godziną wylotu z Polski. Do tego czasu można dodać usługę do rezerwacji czy to przez Strefę Klienta, czy przy pomocy sprzedawcy.

Koronawirus SARS-CoV-2, antygen, test jakościowy w cenie 99 PLN/os.

Analogicznie jak w przypadku testów przed wylotem z Polski, po dodaniu do rezerwacji usługi testu po powrocie, jest ona od razu widoczna na dokumencie podróży.

Bon na badanie można wygenerować z systemu rezerwacji lub Strefy Klienta również dopiero na 96 godzin przed wylotem z Polski.

W przypadku rezerwacji dokonywanych na mniej niż 96 godzin przed wylotem z Polski może się zdarzyć, że bon na badanie po powrocie jest widoczny po kilkunastu minutach od założenia rezerwacji. Podobnie się dzieje, gdy usługę dodajemy do istniejącej rezerwacji na mniej niż 96 godzin przed wylotem z Polski.

Każdy klient biura podróży, po powrocie do Polski musi zgłosić się na badanie jak najszybciej ponieważ z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu wykonanego w Polsce w ciągu 48 godzin po przekroczeniu granicy pod warunkiem, że w tym czasie laboratorium wykonujące test wprowadzi wynik do systemu informatycznego Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Lista laboratoriów współpracujących z Itaką, w których można wykonać badanie dostępna jest pod adresem: https://diag.pl/katalogi/placowki/.

Nowa usługa podyktowana jest poszukiwaniem rozwiązań ułatwiających Klientom podróżowanie.

źródło: materiały Biura Podróży Itaka

Następny artykuł