Dzielnica Bremy Schnoor
Źródło: Obraz Nicole Pankalla z Pixabay

Turystyka miejska i kulturoznawcza – Niemcy lokalnie

8 Września 2021

Rusza kampania Niemieckiej Centrali Turystyki pod hasłem German.Local.Culture, która promuje turystykę kulturoznawcza i miejską w stylu slow travel w Niemczech.

Poznaj Niemcy lokalnie

Niemiecką turystykę pod znakiem kultury lokalnej promuje kampania German.Local.Culture. Tematy przewodnie to różnorodność kulturowa, tradycje i zwyczaje. Kampania składa się z 4 segmentów, które mają przybliżyć turystom niemiecką kulturę : atmosfera, rzemiosło, smak i zielona turystyka.

Jest to propozycja na zwiedzanie Niemiec z zagłębieniem się we wszystko co lokalne, także poznawanie miejsc mało znanych. Zwiedzanie mniej powierzchowne, bez odwiedzania w pośpiechu popularnych i zatłoczonych atrakcji niemieckich, czyli turystyka zrównoważona pod hasłem slow travel.

Ideą jest, żeby turyści zwiedzający Niemcy odkrywali i poznawali unikalną atmosferę niemieckich miast, zieleń wsi, regionalne wzornictwo i stroje, lokalne smaki i rękodzieło. Temu ma służyć turystyka lokalna w stylu slow travel. Propozycją są tereny przyrodnicze i krajobrazowe, rzemiosło i architektura.

Niemieckie atrakcje promowane w ramach kampanii German.Local.Culture przybliży Polakom organizowany przez Niemiecką Centralę Turystyki - Piknik Rodzinny w Forcie Służew1b w Warszawie 11 i 12 września. Przedstawiona zostanie niemiecka oferta turystyczna, będą warsztaty, wystawa, przysmaki oraz atrakcje dla dorosłych i dzieci, całość zakończy kameralny koncert muzyki niemieckich mistrzów.

Co warto zwiedzić w Niemczech

W ramach 4 filarów kampanii German.Local.Culture jako niemieckie atrakcje turystyczne promowane w stylu slow travel są między innymi :

  • Architektura – ma ukazać lokalny koloryt miast i regionów, unikatowe miejsca o wyjątkowej historii mniej i bardziej znane. Są tu sztandarowe niemieckie zabytki i knajpki, ale też staromiejska dzielnica Bremy Schnoor, miasto-ogród Bamberg, Artpark Tegel w Berlinie, miasta Görlitz i Mölln czy wioska artystów Worpswede.
  • Rzemiosło – ukazuje skarby wielowiekowych tradycji i zwyczajów niemieckich, także poprzez udział w warsztatach. Można zwiedzić między innymi młyn do musztardy w Monschau, wykonać meble w rezerwacie biosfery Bliesgau i mozaiki w zamku nad jeziorem w mieście Plön, zobaczyć warsztat złotnika Floriana Weidlicha z Riedring i poznać modę ze Szprewaldu.
  • Smak – ukazuje nowe i tradycyjne, regionalne smaki i specjały niemieckie. Są to choćby kiełbaski Ahle Wurscht Hesji, rodzaj grzańca „Heisse Havel” w pobliżu Brandenburg an der Havel i marcepany z Lubeki. Kulinarne miejsca to targ rybny w Hamburgu, „Piwnica Auerbacha” w Lipsku, Mainzer Marktfrühstück w Moguncji i ponad 1500 browarów z unikalną recepturą.
  • Zielona turystyka – promuje zrównoważoną turystykę miejsko-wiejską. Czyli na przykład Park zdrowia Speckenbüttel w Bremerhaven, nadłabska plaża Oevelgönne, szlak rowerowy wzdłuż Renu i w Dolinie Łaby czy bogate w atrakcje turystyczne okolice Drezna.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł