Góry, narty
Źródło: Obraz David Mark z Pixabay

Narty z Biurem Podrózy Rainbow Zima 2020/21

13 Listopada 2020

Przedsprzedaż oferty Narty 2020/21 z rabatami nawet do 40%

Jeśli nie ciepłe kierunki to może wyjazd narciarki, który proponuje Biuro Podroży Rabinow - Włochy samolotem lub na dojazd własny

Ośrodek narciarski Val di sole- czyli Dolina Słońca Val di Sole, z pewnością zasługuje na swoją nazwę i w pełni oddaje charakter regionu – jest to najbardziej nasłoneczniona dolina alpejska. Warunki pogodowe są tutaj doskonałe, a śniegu nigdy nie brakuje. Region ten znany jest z doskonałej infrastruktury, z tras o zróżnicowanym stopniu trudności, doskonałej bazy noclegowej i urzekających widoków. Duża wysokość n.p.m. tras narciarskich i nowoczesne systemy naśnieżania gwarantują świetne warunki od jesieni aż do wiosny. Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Passo Tonale i Pejo można skorzystać ze skipassu Superskirama lub skipassu lokalnego, łącznie oferując ponad 380 km tras oraz 140 wyciągów. Val di Sole to idealne miejsce na wyjazdy na narty. Rodziny z dziećmi z pewnością nie będą się nudzić – Val di Sole oferuje sporo rodzinnych atrakcji. W każdym hotelu znajdują się kluby dziecięce, gdzie najmłodsi mogą bawić się.

Ośrodek narciarski - Val di Fiemme i Val di Fassa, Val di Fiemme zwana jest przedsionkiem Dolomitów, gdyż to właśnie tutaj zaczynają się te wielkie charakterystyczne dla regionu góry. Jest to jedna z najpiękniejszych dolin włoskich ciągnąca się ponad 35 km. Ośrodek nastawiony jest na narciarstwo zjazdowe oraz biegowe na najwyższym poziomie. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i świetnie przygotowanym trasom miejsce to jest idealnym miejscem na wyjazdy na narty i spełnia wymagania każdego narciarza. Zarówno osoby gustujące w gwarnych, jak i kameralnych ośrodkach znajdą tutaj coś dla siebie. Val di Fassa
Val di Fassa to przepiękna malownicza dolina położona między 1300 m n.p.m. a 2950 m n.p.m. w samym centrum Dolomitów, w niewielkiej odległości od słynnej Sella Rondy i Marmolady. W dolinie można skorzystać ze stoków należących aż do 9 terenów narciarskich. Trasy połączone są wspólnym karnetem oraz dogodną komunikacją.

Ośrodek Sestriere, pełniący rolę stolicy regionu i uchodzący na jedną z najnowocześniejszych stacji narciarskich we włoskich Alpach położony jest na wysokości 2035 metrów n.p.m., a najwyższym szczytem okolicy jest Sises, który mierzy 2658 metrów n.p.m. Takie wysokości oraz doskonale przygotowane trudne trasy sprawiają, że do Sestiere przyjeżdżają głównie doświadczeni narciarze, którzy dodatkowo korzystać mogą z byłych oryginalnych tras olimpijskich w Sauze d’Oulx oraz Sestrierre.

Kolejny znakomity ośrodek Andora- samolotem lub na dojazd własny

Miniaturowe państewko na pograniczu Hiszpanii i Francji z 78 000 mieszkańców, bardziej znane jest w Polsce ze strefy wolnocłowej i rewelacyjnych zakupów niż z narciarstwa. Jednak to właśnie turystyka i sporty zimowe są obecnie dla Andory podstawowym źródłem dochodu narodowego. W ostatnich latach, po otwarciu w 2004 r. ultranowoczesnego ośrodka narciarskiego Grandvalira właśnie tutaj przybywają miłośnicy białego szaleństwa nie tylko z Europy. Sześć kameralnych miejscowości (Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig i Pas de la Casa) połączonych jest systemem nowoczesnych wyciągów, co umożliwia poruszanie się na nartach po całym kompleksie bez konieczności korzystania z jakiegokolwiek innego środka transportu.

Finlandia Rovaniemi- tutaj spełniają się dziecinne marzenia

Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja, Przejażdżka zaprzęgiem psów husky i reniferów, Lapońskie opowieści!,Kraina Śnieżnej Zabawy! Od dawien dawna wioska jest oficjalną siedziba Świętego Mikołaja, w wiosce jest urząd pocztowy Św. Mikołaja, liczne sklepy z pamiątkami, kafeterie, ale oczywiście najważniejsze jest jego biuro – jedyny budynek wyrastający powyżej niskiej zabudowy, z efektowną wieżyczką, na której umieszczony jest portret Mikołaja. Audiencja jest udzielana w ciepłym, przytulnym pokoju, gdzie nadworny elf robi pamiątkowe zdjęcia.
Ale to nie jedyne atrakcje, które zapewnia nam wioska będąca mikołajową siedzibą. Mamy do dyspozycji mnóstwo atrakcji, które spowodują, że będą to niezapomniane chwile: udział w lapońskiej ceremonii i mnóstwo zabawy.

Tylko w przedsprzedaży największe promocje:

  • Rabat do 40%+ standardowo 2% dla posiadaczy
  • Karty Stałego Klienta Zaliczka – tylko 25%
  • Bezpłatna Zmiana Rezerwacji „Premium”, czyli do 15 dni przed wyjazdem – gratis
  • Ubezpieczenie Od Kosztów Rezygnacji T.U. Europa – tylko 15 zł/osoby.

Żródło:www.rainbow.pl, www. włochy.pl, www.dolomity.pl

Następny artykuł