Hala wystawowa
Źródło: Obraz Caro Sodar z Pixabay

Największe Targi Turystyczne w czasach pandemii Covid-19 - Berlin 2021

15 Stycznia 2021

Największe Targi Turystyczne w Berlinie w dniach 09-12.03.2021 odbędą się nie w formie tradycyjnej jak w poprzednich latach a za pomocą internetu - w połączeniu online.

Targi ITB Berlin

W tym roku do Berlina nie przyjadą osoby uczestniczące w targach - kontrahenci, wystawcy i odwiedzający. Spotkają się oni ze sobą za pomocą internetu. Nowa forma ma związek z trwającą epidemią koronawirusa i niepewnością jaką przyszłość niesą kolejne lata.

ITB Berlin Now "Wirtualne spotkanie branży turystycznej. Zawsze. Wszędzie"

Tegoroczne Targi odbędą się pod nazwą ITB Berlin Now "Wirtualne spotkanie branży turystycznej. Zawsze. Wszędzie". W ciągu tych czterech dni będzie można dyskutować, negocjować i słuchać ekspertów z całego świata. Oferta dostępna na targach jest skierowana do wszystkich segmentów turystyki, do dziennikarzy, sponsorów oraz blogerów turystycznych.

Od lutego można się rejestrować na platformie ITB Berlin, zarejestrowani użytkownicy będą mogli korzystać z platformy do dnia 31.05.2021.

W kolejnych latach targi będą miały charakter hybrydowy i wielu wystawców już zgłasza zainteresowanie i udział w formie hybrydowej i wirtualnej na targach.

Polscy przedsiębiorcy postawią swoje stoiska narodowe w miejscu, które zorganizuje Polska Organizacja Turystyczna. Z powodu trudnej sytuacji finansowej w branży związanej z epidemią koronawirusa Polska Organizacja Turystyczna odstępuje od obciążenia wystawców pełnymi kosztami uczestnictwa w targach. Wystawcy zapłacą za udział w wirtualnych targach ITB tylko zryczałtowaną opłatę w wysokości 500 zł. Opłata dla wystawców dotyczy udziału w całej imprezie targowej, we wszystkich dniach, zgodnie z ofertą przedstawioną przez Masse Berlin.

Polska Organizacja Turystyczna oprócz przygotowania wirtualnego stoiska promującego Polskę, planuje szereg działań - szczegóły będą znane w najbliższym czasie. Będą one dotyczyć skupienia się na takich obszarach jak turystyka aktywna, rekreacyjna, specjalistyczna (rowerowa, wodna, campingowa) i turystyka zdrowotna. Turystyka zdrowotna będzie uwzględniać pobyt w uzdrowiskach, SPA, agroturystykę oraz turystykę miejską i kulturową.

Zapraszamy na wirtualne targi turystyczne Berlin 2021 w dniach 09-12.03.2021

Źródło: www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł